Problem z Boot`em

Cześć .

Ściągnąłem obraz .iso na dysk zainstalowałem jego zawartość na DVD ,utworzyłem partycję dla systemu . Wkładam DVD do stacji ,resetuje komputer, w biosie ustawiam Boot na DVD i… ładuje mi się Windows vista , czy ktoś wie może ocb ?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam .

Skąd pobrałeś obraz ISO?

Po nagraniu na płytę DVD należy ją zostawić w napędzie.

A wyświetla ci się napis “Press any key to boot from CD or DVD…”?

Jeżeli wyświetli się ten napis w języku polskim (Naciśnij dowolny klawisz, aby spowodować rozruch z dysku CD lub DVD… lub podobny), to upewnij się, czy nie włożyłeś płyty z Windows Vista lub czy nagrałeś odpowiedni obraz ISO.

Z tego co wiem wcześniejsze wersje 7 nie miały nowego instalatora wiec na 100% masz wersje starsza od kompilacji 7000 czyli BETA 1 .

Obraz ISO pobrałem ze strony microsoftu . Napis o którym piszesz nie pojawia mi się . Płyta jest właściwa i obraz na niej również ;)…

co do drugiego postu : mam wersję 6.1.7000.0 , kolega ściągał z tego samego źródła i jest okej , instalki z poziomu windows vista nie da się odpalić , komunikat : please try booting from install media …

Startuje ci system zainstalowany już na dysku twardym. Ściągnij program VirtualBox, utwórz wirtualną maszynę z takimi ustawieniami:

Pamięć RAM: 768 MB

Pamięć wideo: 64 MB

Wyłączona akceleracja 3D

Typ: Windows 7

Nazwa: Microsoft Windows 7

Zamontuj na niej napęd, w którym jest włożona nagrana płyta DVD z systemem Windows 7 i sprawdź, czy na wirtualnej maszynie startuje.

Jeżeli nie startuje, tylko pojawia się ERROR (na pewno inny niż CDBOOT - Cannot boot from CD - Code: 5 lub Press any key to boot from CD or DVD… ), to wtedy napisz na forum, jakim programem nagrywałeś płytę DVD.

Jaką pobrałeś wersję? 32-bit czy 64-bit?

pobrałem wersję 64bit , a instalowałem z nero 7

a błąd który się pojawia to : Fatal : no bootable medium found system halted

Nie można mieć wersji 64-bit obok 32-bit! A w ogóle to jaki masz procesor?

Pobierz program Everest Ultimate Edition

Rozwijasz listę Płyta główna -> Procesor. Obok pojawi się lista z informacjami o procesorze.

Zrób screen tej listy.

Instrukcja, jak zrobić tego screena

Potem robisz upload na jakiś hosting zdjęć, potem dajesz link do screena na forum.

Płyta, na którą nagrałeś obraz ISO nie jest bootowalna. Nagraj obraz ISO na płytę DVD jeszcze raz.

Jeżeli powyższe sposoby nie zadziałają, pobierz obraz ISO z Windows 7 32-bit i nagrywasz na płytę DVD. Potem spróbuj jeszcze raz wywołać rozruch z płyty Windows 7.

ekhm … wiem ,że nie można mieć 32 i 64 , ale mi się nawet bootowanie nie włanczało ,chodziło o to żeby ewentualnie nadpisać i sformatować dysk na vista i zainstalować 7 , ale boot sie nawet nie wlanczał . Już wiem na czym polegał problem , nero schrzaniło 2x nagrywanie , nie wiem dlaczego :x

Witam. Ja również wypaliłem betę Windowsa 7 i spotkałem się z bardzo podobnym problemem. Niestety, pomimo nagrania płyty w Nero, Imgburn i Burnaware nadal przy uruchamianiu pojawia sie błąd

CDBOOT - Cannot boot from CD - Code: 5

Po krótkich poszukiwaniach na forach natrafiłem na to: http://social.technet.microsoft.com/For … e49bac4a3/

Mówiąc w skrócie, to wina instalatora Windows, który nie widzi kontrolera IDE (to zależy od chipsetu płyty głównej). To brzmi trochę niesamowicie, ale obecnie nie zawiera on sterowników do wielu z nich. Jednak uspokajające jest to, że wersja beta nie zawiera jeszcze całego zestawu sterowników, który ma być zawarty w wydaniu końcowym.

czyli co mam zrobić by nie wyskakiwał mi ten problem a żebym mugł zabootować sevena :?:

Nagraj obraz ISO programem Nero 9. Wersja trial, ale nie ma ograniczonych funkcji. Nero 9 ma program Nero Burning ROM. Tym właśnie programem nagraj obraz ISO z jak najmniejszą prędkością. Pamietaj, żebyś wybrał typ DVD!

Ja miałem Nero 9, nagrałem obraz ISO programem Nero Burning ROM i komputer pomyślnie wystartował z płyty.

Oczywiście ja nagrywałem z największą prędkością, ty na wszelki wypadek nagraj obraz ISO z najmniejszą prędkością.

nie pomogło nadal wyskakuje ten sam błąd CDBOOT - Cannot boot from CD - Code: 5 może jakieś inne sugestie??

Jaką masz nagrywarkę?

nie wiem jakąś nową przedwczoraj kupiłem. ale nie jest to zależne od nagrywarki ponieważ płyta nagrywana u kolegi kolegi nagrywarką, u niego się płyta boot’uje a u mnie nie.

Podaj specyfikację komputera.

Przecież to może być wina nagrywarki! Twój kolega miał inną i odpaliło, a ty masz inną i płyta u ciebie nie chce odpalić.

Z programu Everest Ultimate Edition podaj specyfikację napędu CD/DVD.

Magazyn -> Napędy dysków optycznych.

Pojawią się informacje o twojej nagrywarce i szczególnie jego nazwa.

Tą nazwę nagrywarki napisz na forum.

U mnie na przykład nazwa nagrywarki wygląda następująco:

E:\ TSSTcorp CDDVDW SH-S203D ATA Device

D:\ SAMSUNG DVD_ROM SD-616Q ATA Device (stacja dvd)

E:\ TSSTcorp CDDVDW SH-S222A ATA Device (nagrywarka dvd)

a i chciałem zaznaczyć że to nie może być wina nagrywarki ponieważ kolego do mnie przynosił swoją płyte wypaloną swoją nagrywarką i u niego startuje a u mnie nie (w wirual pc ten problem nie występuje)

To nie jest wina nagrywarki ani programu do nagrywania. To nie ma najmniejszego znaczenia. Na tym forum, do którego podałem wcześniej link mają rację, że na niektórych komputerach bootloader Windowsa 7 nie rozpoznaje kontrolera IDE (wygląda na to że nie obsługuje jeszcze części chipsetów). Pozostaje nam poczekać na następną betę (o ile będzie dostępna publicznie) albo na wersję finalną, gdzie ten błąd musi zostać naprawiony.

Witam serdecznie wszystkich.

Miałem ten sam problem i sam go rozwiązałem. Aby zrobić płytkę startową dla Windows 7.

Aby stworzyć płytę bootującą Windows 7 musisz mieć folder o nawie BOOT z plikami startowymi, ale to nie wszystko. Musisz mieć plik startowy boot7.bin którego nie łatwo znaleźć w necie, ja go szukałem pół roku i znalazłem.

Plik boot.bin można pobrać ze strony: http://chomikuj.pl/krzys13257002/Window … 060864.bin

Instrukcja

1.Utwórz nowy folder o nazwie WIN7 i wrzuć do folderu instalke Windows 7.

2.Pobrany plik boot7.bin wrzuć do folderu WIN7

3.Pobierz program UltraISO a następnie pliki z folderu WIN7 wrzuć do programu. (nie folder ale pliki z foldera WIN7)

4.Następnie plik boot7.bin kliknij lewym przyciskiem i ustaw plik boot.

5.Zapisz jako WIN7.iso

6.Następnie za pomocą programu Ashampo Burning Studio 2010 nagraj płytę w następujący sposób:

*Utwórz/Nagraj obraz dysku

*Nagraj CD/DVD/ Blu-ray z obrazu dysku

*Wybierz plik WIN7.iso i kliknij dalej

*Włóż czystą płytę do napędu, nagraj i gotowe.