Problem z Boot Managerem

Witam!!

Otóż tak mam mały problem z Windowsem xp i 7. Chodzi o to że wczoraj zainstalowałem windowsa 7 jako mój drugi windows i dzisiaj pojawił mi się bład z plikiem Boot/BCD sysytem prosił o płyte windowsa i naprawinie błędu i zrobiłem tak jak tam pisało. Właczył mi się windows 7 i nie pojawiło mi się wybór czy chce wybrać xp czy 7. Więc bardzo proszę o pomoc żebym mógł znowu wybrać między xp a 7 . Oto ten błąd:

Windows Boot Manager

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the

cause. To fix the problem:

  1. Insert your Windows Installation disc and restart your computer.

  2. Choose your language settings and then click “Next”

  3. Click “Repair your computer”

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer

manufacturer for assistance.

File: \Boot\BCD

Status: 0xc000000e

Info: An error occurred while attempting to read the boot configuration data.

Witaj,

Z tego co przeszperałem w różnych forach najlepiej posłużyć się programem EasyBCD, bo tak samo jak z Vistą, również z 7-ką świetnie sobie radzi. Ściągnij zatem i zainstaluj na Windows 7 program EasyBCD 1.7.2.7. Uruchom i:

:idea: kliknij Add/Remove Entries. W zakładce Add an Entry wybierz zakładkę Windows i w kolejnych polach:

:arrow: Type - Windows NT/2k/XP/2k3

:arrow: Name - np Windows XP

:arrow: Drive - C:\

po tym klikasz Save, by zapisać zmiany. Następnie restart kompa - i powinien pojawić się wybór obu systemów.

Ewentualnie w grupie “Change Settings” możesz dokonać zmiany domyślnie uruchamianego systemu - służy do tego pole Default OS - oraz czasu na wybór systemu - Bootloader Time. Po zmianach klikasz Save, by zatwierdzić zmiany.

Powodzenia,

Dimatheus

Ściągnij VistaBootPro. W zakładce Manage OS na dole wpisujesz nazwę systemu, partycję, dla XP wybierasz Windows Legacy i klikasz Apply. Piszę to z pamięci więc niekoniecznie będzie dokładnie tak jak napisałem :wink:

ok zrobiłem tak jak pisał Dimatheus i za działało ale po ponownym uruchomieniu znowu się zrobił ten błąd :frowning:

Hej,

W takim układzie dodamy dodatkowy element. :slight_smile: Zrób więc jeszcze raz kroki z mojego poprzedniego postu - dodanie pozycji w Add/Remove Entries i Save. Następnie klikasz przycisk Manage Bootloader, w opcji wybierasz Reinstall the Vista Bootloadrer i klikasz Write MBR. I znów restartujesz kompa. Miejmy nadzieję, że to umożliwi poprawne działanie wybierania systemu operacyjnego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety to nic nie dało i zrobiłem formata i kumpel mi powiedział że on instalował z xp (moj komputer) to jest jakaś różnica ?

Hej,

Nie za bardzo wiem, o co Ci chodzi. Generalnie możliwe jest zainstalowanie najpierw Windows 7, a później XP (wtedy po instalacji drugiego systemu widoczny jest tylko Windows XP i trzeba przywracać bootloadera - na przykład przy pomocy Easy BCD) oraz sytuacja zupełnie odwrotna - najpierw XP, a później Windows 7 (wtedy startować może jeden i drugi, bądź tylko Windows 7 - tutaj też można naprawić to programem Easy BCD). Zastanawiam się tylko, czy płyta instalacyjna Windows 7 jest OK - nie ma żadnych zarysować? Nie pojawiają się jakieś błędy w czasie instalacji??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Płyta na pewno jest dobra. Być może wymagało instalowania Windowsa 7 z xp i dlatego ten błąd. Zainstalowałem z xp i narazie jest wszystko ok ale zobaczymy jutro

Hej,

Czyli wygląda na to, że wszystko OK?? Jak potestujesz kilka razy start systemu daj znać, czy wszystko działa bez zarzutu…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak na razie wszystko ok ale mam pytania czy da się jakoś zmniejszyć hertzy bo najmniejsza na 7 to 75 a ja bym chciał (60 tak mam na XP) ?

Hej,

A czy mógłbyś bardziej po polsku?? :stuck_out_tongue: Co chcesz zmniejszać?? Czy przypadkiem nie chodzi Ci o partycje??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chyba masz na myśli odświeżanie ekranu :smiley: Odświeżanie poniżej 75 Hz jest niezdrowe dla oczu (wzrok szybko się męczy).

Hej,

No na to nie wpadłem, że może chodzić o odświeżanie ekranu :slight_smile: - faktycznie, tak jak pisze maciek90 , najlepiej używać jak najwyższych wartości odświeżania, gdyż wpatrywanie się w monitor zdecydowanie mniej męczy oczy. Dlatego na Windows XP też zmień na najwyższą możliwą wartość, którą przy danej rozdzielczości obsłuży Twój monitor.

Pozdrawiam,

Dimatheus