Problem z bootem

Witam, gdy wczytuję system Windows Vista nie ma odpowiedzi. Ostatnio samo z siebie wywaliło mi menu do wyboru opcji odpalenia OS-a:

tryb awaryjny, awaryjny z obsługą sieci, awaryjny z obsługą wiersza poleceń i normalny tryb uruchomienia

Gdy wybierałem normalnym tryb komputer zamierał po zniknięciu paska wczytującego z napisem M$ Corp., nie pojawiło się nawet logo Windows. Więc odpaliłem awaryjnie z obsługą sieci i wszystko gites poza schematem aero i rozdzielczością. Z kolei dzisiaj żaden tryb już nie chce mi odpalić systemu i nie mam pomysłu co zrobić. Dodam, że przy odpalaniu awaryjnym dochodzi do takiego punktu i komputer zamiera:

Loaded: \Windows\system32\drivers\crcdisk.sys

W ogóle przy normalnym odpaleniu systemu wywala mi jeszcze błąd, o którym zapomniałem wspomnieć, chodzi mianowicie o to, że winda chce przeskanować dysk w poszukiwaniu błędów, ale pojawia się komunikat, że nie ma dostępu. Co ciekawe na linuksie nie mogę dostać się do partycji, ale już z kolei z ratunkowej płyty z ost. KŚ-a mogę spokojnie do wszystkich katalogów uzyskać dostęp. Kicha panowie! Co mam teraz począć?

grundik12 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif