Problem z bootloaderem

Witam.

Problem moj polega na tym ze przy kazdym z w/w windowsow wystepuje ten sam problem. Mianowiscie podczas instalacji Instalator nie mozna odnalesc pliku

a504d03v.sys

Ten sam problem pojawia sie u mnie przy kazdym windowsie. Ma ktos jakis pomysl jak rozwiazac moj problem?

Przy każdej instalacji brakuje tego samego pliku? Systemy oryginalne?

Systemy operacyjne byly jak najbardziej legalne. Pozyczone co prawda ale legalne.

Tak przy kazdej instalacji ten sam blad. Brak w/w pliku.

Zastanawia mnie tylko fakt, że w każdej wersji błąd skojarzony jest z tym samym plikiem. Sprawdź pamięci programem Memtest, może to one są winne, jeśli nośniki są ok.

Pamięć lub uszkodzony dysk albo napęd - przeskanuj dysk w poszukiwaniu BadSectorów a jeśli masz możliwość pożycz od kogoś napęd i zainstaluj z niego system.

Podlacze naped z drugiego komputera, na drugim komputerze wszystkie plyty z windowsami dzialaja.

EDIT1:

A wiec tak, napedy oba sa wporzadku, zauwazylem ze instalator mi sie wlacza nawet gdy nie mam plyty w srodku, nie zdarzylem jej wlaczyc a instalator mi sie odpalil i wywalil na ekran ten sam blad, brak w/w pliku. Moze byc cos nie tak z boot menu? Jak odpalam boot menu to wywala mi 4 rozne usb, dysk twardy, cdromy, floopy. Dziwne bo nawet nie mam stacji dyskietek.

EDIT2:

Wszystko z pamiecia RAM jest wporzadku.

EDIT3:

Boot Menu wyswietla takie rzeczy:

* Floopy

* Hard Driver

* ZIP

* CDROM

* USB

* USB

* USB

* USB

* LS120

* Legacy Lan

Po pierwsze, ściągnij sobie np. GParted i zacznij od wyczyszczenia partycji na której zamiar masz instalować system. Załóż tam system plików NTFS. Po drugie, skąd wiesz, że pamięć jest w porządku? Taki test nie trwa 30 min, pamięć powinno testować się co najmniej kilka godzin.

Wiem bo juz wczoraj to robilem, ok 4 do 5 godzin trwalo to.

Dodane 04.02.2011 (Pt) 20:13

A wiec zrobilem format za pomoca tego programu Gparted i gdy proboje bootowac plyte w celu zainstalowania windowsa wyskakuje mi komunikat zaraz pod Boot CD/DVD o tym ze:

BOOTMGR is missing

Kto mi teraz pomoze i znajdzie jakies rozwiazanie owego problemu? :slight_smile:

doceqq , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). dostosuj swojego posta do tej zasady.

sunbeam96 , ART87 , doceqq , OTy -kosz.

A więc napiszę jeszcze raz w czym tkwi problem.

Problem tkwi w bootloader’ze, gdyż nie działa jak powinien. Nie mogę uruchomić systemu operacyjnego, gdyż sformatowałem całą partycję systemową za pomocą programu Gparted. Nie posiadam już więcej czystych płyt CD więc do pomocy w rozwiązaniu tego problemu może mi posłużyć jedynie pen drive. Nie chce mi się nic bootować. Wyświetla mi komunikat o braku pliku bootmgr. Gdy próbuje bootować za pomocą przycisku F12 przy starcie systemu wyświetla mi masę rzeczy do bootowania:

  • floopy (którego nie posiadam)

  • LS120 (nie mam pojęcia co to jest)

  • CDROM

  • HardDrive

  • ZIP (pierwszy raz widzę)

  • USB-CDROM (nie wiem co to)

  • USB-ZIP (nie wiem co to)

  • USB-HDD (nie wiem co to)

  • USB-FDD (nie wiem co to)

  • Legacy Lan

Nie potrafię znaleźć odpowiedniej strony w internecie, za pomocą której byłbym w stanie sprostać mojemu problemowi. Mianowicie poszukuje programu za pomocą którego będę w stanie naprawić boot menu.

Są jacyś chętni?