Problem z bootmgr przypróbie instalacji vista x64

Witam wszystkich.

Mieszkam w Finlandi. kupiłem tydzień temu laptopa. miał on zainstalowaną viste ale po fińsku. chcąc pracować w ojczystym języku postanowiłem zainstalować viste ultimate 64 bitową w ojczystym języku. wiele razy sam instalowałem windows z płyty cd/dvd. wiem, ze w biosie nalezy ustawić rozruch z dvd - tak też zrobiłem. gdy zacząłem proces instalacji w środku była vista 64 bit. wyskoczyły jakieś komunikaty po fińsku i nie wzystko zrozumiałem, jednak do żadnej akcji nie udało mi sie doprowadzić. troche zrezygnowany wsadziłem viste mojej zony 32bity. o dziwo od razu bez problemu załapał i zaczął instalację. doprowadziłem do formatowania dysku i podzielenia go na dwie partycje. następnie zmieniłem viste na tą 64 bitową i zrestartowałem komp. pojawia się tylko komunikat - brak bootmgr naciśnij alt ctrl del… w koncu zainstalowałem viste 32bit. i znów próbowałem instalacji visty 64bity. nawet gdy jest ustawiony rozruch z cd jako pierwszy to i tak startuje normalny system. gdy włoze płyte z vistą32 to zaczyna sie instalacja normalnie. chciałbym miec system 64 bitowy. jak to zrobić proszę o radę. mój procesor to athlon x2 64, a laptop packard bell sl. z góry dziękuje. :frowning: