Spróbuj innymi programami. Jeżeli będzie to samo, nic z tym nie zrobisz, bo najprawdopodobniej mobo tego lapka nie obsługuje bootu z pena. Są właśnie takie płyty, że niby w biosie jest możliwość odpalenia instalatora z pena, ale mimo to instalator nie chce ruszyć. U mnie właśnie tak było, nagrałem sobie instalkę 7 na pena przy użyciu chyba 4 czy 5 programów i efekt był taki, że nie dałem rady. Czy ten laptop czasami nie ma partycji recovery? Zajrzyj do instrukcji, może akurat laptop ma partycję recovery, może akurat da się z niej zabootować i załadować system. Jeżeli laptop nie posiada takiej partycji, możesz wyjąć HDD, iść do kogoś kto ma stacjonarny komputer, podłączyć dysk i wtedy poprzez easus partition master, odebrać systemowej partycji 2GB miejsca i wyrzucić je przed nią(czyli musisz tak przesunąć partycję, żeby w okienku unallocated space before pokazało się 2048 MB), utworzyć partycję typu primary, ustawić jako aktywną, zainstalować na niej bootloader i skopiować na nią pliki instalatora. Następnie wracasz do domu, wpinasz HDD do lapka, wchodzisz w BIOS, ustawiasz boot z dysku twardego i instalujesz. Nie sprecyzowałeś jakiego systemu tyczy się problem. Jeżeli chodzi o Windows 7, możesz to zrobić w ten sposób: http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html. Poradnik jest stworzony z myślą o penie, ale na zwykłym dysku też zadziała, bo próbowałem i system zainstalował się bez żadnego problemu.
– Dodane mniej niż minutę temu –
Jeżeli nie dasz rady ogarnąć tego programu, tutaj masz poradnik: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/pro … darmo.aspx
– Dodane mniej niż minutę temu –
Poradnik dla XP: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic982811.html
Dodatkowe parametry:
Dodatkowe parametry:
Winnt32
Instaluje system Windows XP lub uaktualnia do tego systemu. Program winnt32 można uruchamiać za pomocą wiersza polecenia na komputerze z systemem Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows 2000 lub Windows XP.
Składnia
winnt32 [/checkupgradeonly] [/cmd] [/cmdcons] [/copydir] [/copysource] [/debug[poziom]:[nazwa_pliku]] [/dudisable] [
/[beeep]repare:nazwa_ścieżki] [/dushare] [/m] [/makelocalsource] [/noreboot] [/s] [/syspart] [/tempdrive] [/udf]] [/unattend[liczba]:[plik_odpowiedzi]]
Parametry
/checkupgradeonly
Sprawdza komputer pod kątem zgodności z uaktualnieniem za pomocą systemu Windows XP.
Jeśli ta opcja jest używana wraz z parametrem /unattend, nie jest wymagane wprowadzanie danych przez użytkownika. W przeciwnym wypadku wyniki są wyświetlane na ekranie i można je zapisać pod określoną nazwą pliku. Plikiem domyślnym jest Upgrade.txt znajdujący się w folderze katalog_glówny_systemu.
/cmd:wiersz_polecenia
Instruuje Instalatora, aby wykonał określone polecenie przed końcową fazą instalacji. Ta operacja zostanie wykonana po ponownym uruchomieniu komputera i skompletowaniu przez Instalatora niezbędnych informacji konfiguracyjnych, ale przed ukończeniem instalacji.
/cmdcons
Instaluje Konsolę odzyskiwania jako opcję uruchamiania na działającym komputerze. Konsola odzyskiwania jest interfejsem wiersza polecenia, z którego można wykonywać takie zadania, jak uruchamianie i zatrzymywanie usług oraz uzyskiwanie dostępu do dysku lokalnego (w tym dysków sformatowanych w systemie plików NTFS). Opcji /cmdcons można używać tylko po zakończeniu instalacji standardowej.
/copydir:i386\nazwa_folderu
Tworzy dodatkowy folder wewnątrz folderu, w którym są instalowane pliki systemu Windows XP.
Nazwa_folderu dotyczy folderu utworzonego w celu przechowywania modyfikacji dotyczących tylko danej witryny. Na przykład można utworzyć folder o nazwie Sterowniki_prywatne w folderze i386 źródłowego folderu instalacji i umieścić w tym folderze pliki sterowników. Następnie można wpisać polecenie/copydir:i386\Sterowniki_prywatne, aby Instalator skopiował ten folder na nowo zainstalowany komputer, tworząc tymczasową lokalizację katalog_główny_systemu\Sterowniki_prywatne. Parametru /copydir można używać do utworzenia dowolnej liczby dodatkowych folderów.
/copysource:nazwa_folderu
Tworzy dodatkowy folder tymczasowy wewnątrz folderu, w którym instalowane są pliki systemu Windows XP.
Nazwa_folderu dotyczy folderu utworzonego w celu przechowywania modyfikacji dotyczących tylko danej witryny. Na przykład można utworzyć folder o nazwie Sterowniki_prywatne w źródłowym folderze instalacji i umieścić w tym folderze pliki sterowników. Następnie można wpisać polecenie /copysource:Sterowniki_prywatne, aby Instalator skopiował ten folder na nowo zainstalowany komputer i używał jego plików podczas instalacji, tworząc tymczasową lokalizację katalog_główny_systemu\Sterowniki_prywatne. Parametru /copysource można używać do tworzenia dowolnej liczby dodatkowych folderów. W odróżnieniu od parametru /copydir, foldery utworzone za pomocą parametru /copysource są usuwane po zakończeniu instalacji.
/debug[poziom]:[nazwa_pliku]
Tworzy dziennik debugowania na określonym poziomie, na przykład /debug4:Debug.log. Domyślnym plikiem dziennika jest C:\katalog_główny_systemu\Winnt32.log, a domyślnym poziomem debugowania jest 2. Poziomy rejestrowania są następujące: 0 reprezentuje poważne błędy, 1 reprezentuje błędy, 2 reprezentuje ostrzeżenia, 3 reprezentuje informacje, a 4 reprezentuje szczegółowe informacje dotyczące debugowania. Poszczególne poziomy zawierają niższe poziomy.
/dudisable
Uniemożliwia uruchomienie Aktualizacji dynamicznej. Bez Aktualizacji dynamicznej, instalacja jest przeprowadzana tylko za pomocą oryginalnych plików Instalatora. Ta opcja wyłączy Aktualizację dynamiczną, nawet jeśli jest używany plik odpowiedzi, w którym określono opcje Aktualizacji dynamicznej.
/[beeep]repare:nazwa_ścieżki
Przygotowuje udział instalacyjny do pobrania plików Aktualizacji dynamicznej z witryny Windows Update w sieci Web. Udział ten może być używany w celu instalacji systemu Windows XP dla wielu klientów.
/dushare:nazwa_ścieżki
Określa udział, do którego uprzednio pobrano pliki Aktualizacji dynamicznej (zaktualizowane pliki używane przez Instalatora) z witryny Windows Update w sieci Web, a który został uprzednio przygotowany za pomocą parametru /[beeep]repare:nazwa_ścieżki. Przy uruchomianiu na kliencie, określa, że instalacja klienta będzie używać zaktualizowanych plików w udziale określonym przez parametr nazwa_ścieżki.
/m:nazwa_folderu
Określa, że Instalator będzie kopiował pliki zastępcze z alternatywnej lokalizacji. Instruuje Instalatora, aby najpierw poszukiwał plików w alternatywnej lokalizacji i używał odnalezionych plików zamiast plików z domyślnej lokalizacji.
/makelocalsource
Instruuje Instalatora, aby kopiował wszystkie instalacyjne pliki źródłowe na lokalny dysk twardy. Użyj parametru /makelocalsource, jeśli instalacja jest przeprowadzana z dysku CD, który w dalszym etapie instalacji może być niedostępny.
/noreboot
Instruuje Instalatora, aby po ukończeniu fazy kopiowania plików nie uruchamiał ponownie komputera, umożliwiając tym samym wykonanie dodatkowego polecenia.
/s:ścieżka_źródłowa
Określa źródłową lokalizację plików systemu Windows XP. Aby kopiować pliki z wielu serwerów jednocześnie, wpisz opcję /s:ścieżka_źródłowa wiele razy (maksymalnie osiem). Jeśli opcja zostanie wpisana wielokrotnie, to pierwszy z określonych serwerów musi być dostępny, ponieważ w przeciwnym przypadku instalacja nie powiedzie się.
/syspart:litera_dysku
Określa, że można skopiować pliki startowe Instalatora na dysk twardy, oznaczyć dysk jako aktywny, a następnie zainstalować dysk w innym komputerze. Po uruchomieniu tego komputera kolejna faza instalacji rozpocznie się automatycznie. Parametru /syspart należy zawsze używać wraz z parametrem /tempdrive.
Program Winnt32 można uruchamiać z opcją /syspart na komputerze z zainstalowanym systemem Windows NT 4.0, Windows 2000 lub Windows XP. Komputer nie może być uruchomiony w systemie Windows 95, Windows 98 lub Windows Me.
/tempdrive:litera_dysku
Nakazuje instalatorowi umieszczenie plików tymczasowych na określonej partycji. W przypadku nowej instalacji, system Windows XP będzie również instalowany na określonej partycji. W przypadku uaktualnienia opcja /tempdrive dotyczy tylko lokalizacji plików tymczasowych. Uaktualnienie systemu operacyjnego będzie przeprowadzane z partycji, z której uruchomiony został program winnt32.
/udf:id [,plik_UDB]
Wskazuje identyfikator (id) używany przez Instalatora do określenia, w jaki sposób plik bazy danych Uniqueness Database (UDB) modyfikuje plik odpowiedzi (zobacz opis opcji /
unattend).
Baza danych UDB nadpisuje wartości w pliku odpowiedzi, a identyfikator określa, które wartości z pliku UDB są używane. Na przykład polecenie /
udf:Użytkownik_RAS,Nasza_firma.udb zastępuje ustawienia określone dla identyfikatora Użytkownik_RAS w pliku Nasza_firma.udb. Jeśli nie określono żadnego pliku_UDB, Instalator będzie monitował użytkownika o włożenie dyskietki zawierającej plik $Unique$.udb.
/unattend
Uaktualnia poprzednią wersję systemu Windows 98, Windows Me, Windows NT 4.0 lub Windows 2000 w trybie instalacji bezobsługowej. Wszystkie ustawienia użytkownika zostaną przeniesione z poprzedniej instalacji, dzięki czemu podczas instalacji nie jest konieczna żadna interwencja użytkownika.
/unattend[liczba]:[plik_odpowiedzi]
Przeprowadza nową instalację w trybie instalacji bezobsługowej. Określony plik_odpowiedzi umożliwia instalację z użyciem ustawień niestandardowych.
Parametr liczba to czas w sekundach, który musi upłynąć od momentu zakończenia kopiowania plików przez Instalatora do ponownego uruchomienia komputera. Parametru liczba można używać na każdym komputerze z zainstalowanym systemem Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows 2000 lub Windows XP.
Użycie opcji wiersza polecenia /unattend do zautomatyzowania instalacji jest jednoznaczne z przeczytaniem i zaakceptowaniem Umowy Licencyjnej firmy Microsoft dla systemu Windows XP. Przed użyciem tej opcji wiersza polecenia do zainstalowania systemu Windows XP w imieniu organizacji innej niż własna, trzeba potwierdzić, że użytkownik końcowy (niezależnie od tego, czy będzie to pojedyncza osoba, czy inny podmiot) otrzymał, przeczytał i zaakceptował warunki Umowy Licencyjnej firmy Microsoft dla systemu Windows XP. Producenci sprzętu (OEM) mogą nie określać tego klucza dla komputerów sprzedawanych użytkownikom końcowym.