Problem z bootowaniem dysku&pozostalości po byłym systemie

Witam

Mam 2 takie problemy:

1.Kiedys instalowalem Windowsa XP i usunalem go i wgralem windowsa 7 i przy każdym ładowaniu było że trzeba wybrać system który ma się uruchomić i mam takie pytanie jak to zlikwidowac.

2.Robiłem update biosu gigabyte ultra durable 3 i po update nie mogę odpalić windowsa na płycie żeby móc go zainstalować.Jak to ustawić?

1.Usuń wpis w msconfig

AD.2> Musisz pobawić się w ustawienie w biosie “Boot Configuration”. Jako pierwszy wybierz napęd optyczny ( CD, Combo, DVD-RW, BR > czyli ten co posiadasz ), a jako drugi wybierz dysk HDD. To umożliwi Ci wystartowanie komputera z Napędu Optycznego i przeinstalowanie systemu ( jeżeli o to Ci Chodziło ).

Po każdym wgraniu nowszej wersji BIOS’u wszystkie ustawienia są w domyślnej podstawowej konfiguracji i trzeba sobie wszystko od początku poustawiać.

AD.1> Odnośnie systemu u znajomego był podobny patent z wyborem systemu przy każdym starcie komputera i z tego co pamiętam należy ustawić sobie czas wyświetlania wyboru systemu w którejś zakładce w Panelu sterowania i można wtedy np. skrócić go do 5s i nie trzeba będzie tyle czekać :). Ja zawsze siedzę na jednym systemie więc w tym Ci zbytnio nie pomogę :frowning: