Problem z bootowaniem na laptopie

Witam posiadam starego laptopa 166 mhz 96 ramu dysk 4 gb. Posiada on naklejke licencyjną windowsa 98se. Posiada on także napęd CD i FDD. NIestety napęd FDD jest uszkodzony i teraz mam problem. Chciałbym zainstalować XP. Od razu mówie że nie chodzi o płynne działanie - laptop ma się tylko URUCHOMIĆ i wejść na pulpiti włączyć internet - to wszystko. DLaczego XP ?? laptop nie posiada wejścia LAN dlatego kupiłem przejśćiówke USB>LAN jednak pod WIndows 98se występuje błąd nie można załądować plików … Dlatego chciałbym XP. Jako że napęd jest już wyjeżdzony to ledwie ale czyta on płyty. 98 instalowałem tak. DYskietkę startową nagrałem na CD odpalałem z obsługą cd romu i zmieniałem płyte na tą windowsa 98. zakupiłem windowsa xp professional SP2 i niestety laptop nie porafi go zbootować myśli myśli i nic. Na innym komputerze płyta się bootuje. Czy jest więc możliwość nagrania dyskietki startowej od xp na płyte zbootowania jej i rozpoczęcia instalacji xpka ?? amoże dyskietka startowa windy 98 moze uruchomić tą instalke tylko jak to zrobić ??

Ja bym go nie dotykał (nie instalował nic) i bym go odłozył do szafy. Nie wiem czy Windows XP na tym ruszy. Raczej nie. Tylko Windows 98 lub 95.

A może za ładnych parę lat może jeszcze go sprzedasz jakiemuś koneserowi za dość pokaźna kwotę.

ale nie odłoże bo jest mi potrzebny

radził bym przerobić (zmniejszyć) instalacje xp w nlite usunąć zabezpieczenie od wymagań sprzętowych

a do instalacji zrób tak zainstaluj 98(na drugiej partycji [D] takiej mniejszej, że ledwo wejdzie 98) włóż płyte xp i instaluj z 98 na c: a póżniej usuń 98 i wejdz w boot.ini(PPM->włąściwości->Zawansowanie->Uruchmianie i odzyskiwanie->uruchamianie systemu[->edytuj]->i usuwasz linijke z 98) gotowe

ale musisz wyłączyć to zabezpieczenie bo może się nie zainstlować

Pewnie że możesz zainstalować XP z dysku startowego , dawno takich wygibasów nie robiłem ale napisze to co mniej więcej pamiętam.

Po załadowaniu plików startowych zmieniasz ścieżkę na napęd CD , wkładasz płytkę z XP i wpisujesz komendy:

X- litera napędu CD

X:dir , ENTER patrzysz jaka jest nazwa głównej zawartości jak już to wiesz wpisujesz:

X: cd główna nazwa zawartości i ENTER i teraz możesz wpisać SETUP i wciskasz ENTER , jeżeli nie ruszy instalacja to znowu wpisujesz ‘‘dir’’ i teraz wpisujesz ‘‘cd i386’’ ENTER i teraz wpisujesz winnt.exe i teraz instalacja powinna ruszyć .

Mam nadzieje że nic nie poknociłem bo jak napisałem wcześniej że dawno czegoś takiego nie robiłem i mogłem coś pomieszać , ale wątpię.