Problem z bootowaniem na laptopie

(Mattatg) #1

Witam posiadam starego laptopa 166 mhz 96 ramu dysk 4 gb. Posiada on naklejke licencyjną windowsa 98se. Posiada on także napęd CD i FDD. NIestety napęd FDD jest uszkodzony i teraz mam problem. Chciałbym zainstalować XP. Od razu mówie że nie chodzi o płynne działanie - laptop ma się tylko URUCHOMIĆ i wejść na pulpiti włączyć internet - to wszystko. DLaczego XP ?? laptop nie posiada wejścia LAN dlatego kupiłem przejśćiówke USB>LAN jednak pod WIndows 98se występuje błąd nie można załądować plików ... Dlatego chciałbym XP. Jako że napęd jest już wyjeżdzony to ledwie ale czyta on płyty. 98 instalowałem tak. DYskietkę startową nagrałem na CD odpalałem z obsługą cd romu i zmieniałem płyte na tą windowsa 98. zakupiłem windowsa xp professional SP2 i niestety laptop nie porafi go zbootować myśli myśli i nic. Na innym komputerze płyta się bootuje. Czy jest więc możliwość nagrania dyskietki startowej od xp na płyte zbootowania jej i rozpoczęcia instalacji xpka ?? amoże dyskietka startowa windy 98 moze uruchomić tą instalke tylko jak to zrobić ??

(pamix) #2

Ja bym go nie dotykał (nie instalował nic) i bym go odłozył do szafy. Nie wiem czy Windows XP na tym ruszy. Raczej nie. Tylko Windows 98 lub 95.

A może za ładnych parę lat może jeszcze go sprzedasz jakiemuś koneserowi za dość pokaźna kwotę.

(Mattatg) #3

ale nie odłoże bo jest mi potrzebny

(pawcio1212) #4

radził bym przerobić (zmniejszyć) instalacje xp w nlite usunąć zabezpieczenie od wymagań sprzętowych

a do instalacji zrób tak zainstaluj 98(na drugiej partycji [D] takiej mniejszej, że ledwo wejdzie 98) włóż płyte xp i instaluj z 98 na c: a póżniej usuń 98 i wejdz w boot.ini(PPM->włąściwości->Zawansowanie->Uruchmianie i odzyskiwanie->uruchamianie systemu[->edytuj]->i usuwasz linijke z 98) gotowe

ale musisz wyłączyć to zabezpieczenie bo może się nie zainstlować

(Kuczkowiak) #5

Pewnie że możesz zainstalować XP z dysku startowego , dawno takich wygibasów nie robiłem ale napisze to co mniej więcej pamiętam.

Po załadowaniu plików startowych zmieniasz ścieżkę na napęd CD , wkładasz płytkę z XP i wpisujesz komendy:

X- litera napędu CD

X:dir , ENTER patrzysz jaka jest nazwa głównej zawartości jak już to wiesz wpisujesz:

X: cd główna nazwa zawartości i ENTER i teraz możesz wpisać SETUP i wciskasz ENTER , jeżeli nie ruszy instalacja to znowu wpisujesz ''dir'' i teraz wpisujesz ''cd i386'' ENTER i teraz wpisujesz winnt.exe i teraz instalacja powinna ruszyć .

Mam nadzieje że nic nie poknociłem bo jak napisałem wcześniej że dawno czegoś takiego nie robiłem i mogłem coś pomieszać , ale wątpię.