Problem z bootowaniem os'ów po formatowaniu gparted

Tak jak w temacie,ale zaczne od początku. Miałem linuxa ubuntu oraz windowsa 7 . Formatowałem dysk programem gparted obie partycje i usiawilem tryb partycji ntfs. Lecz przy bootowaniu windowsa 7 oraz linuxa nic sie nie dzieje czarny ekran. Działa gparted oraz bootuje windowsa xp lecz instalator wywala blad po ładowaniu sterownikow.

Serdecznie prosze o porady.

Dodane 18.05.2012 (Pt) 22:11

Próbowałem z innym win xp i to samo co wcześniej. Może wina bootmgr ale była by taka informacja I win xp by nie chciał też sie uruchomić . Ten kto pierwszy mi pomoże Wyślę wódkę weselną góralską z Zakopanego.

Witam

nie wiem czy pomoge,ale sprawdż tym programem masz tutaj wersje pl

http://www.vista.pl/download/2379_parte … 12_30.html

ewentualnie tutaj porada kolegi z forum

wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

Dzięki że się ktoś odezwał, tylko co dokładnie mam zrobiċ jak wypalę tą dystrybucje ?

Chodzi mi o Partedmagic.

Witam

jeśli chodzi o ten Parted Magic

to wydaje mi się,że powinieneś usunąć partycje,następnie założyć jedną w systemie ntfs i sprawdzić czy ruszy windows 7, co do zerowania dysku no to już tam wszystko kolega z forum opisał,ale myśle że to zerowanie dysku będzie najlepszym rozwiązaniem

Dodane 19.05.2012 (So) 14:10

w parted magic

Na pierwszym ekranie (menu z opcjami) wybierz drugą pozycję, czyli “Language” > Enter > następnie Polish.

Posprawdzałem troche w google jak się używa tej dystrybucji. Wgrałem nowy bootmgr.Przy bootowaniu windows 7 .Pojawiła się informacja o braku bootmgr.

Co robiċ?

Dodane 19.05.2012 (So) 15:31

Dobra zrobie tak jak napisales wczesniej dam znac poznym wieczorem co i jak.

Naprawa BOOTMGR

http://techformator.pl/brak-bootmgr-nap … s-7-vista/

http://pclive.pl/porady-komputerowe/win … ows-7.html

http://support.microsoft.com/kb/2622803/pl

P.S

mozesz też zrobić wymazywanie dysku z pod Partedmagic

http://traxter-online.net/parted-magic- … -partycji/

Kolega QANTUMI , stara się pomóc i dobrze porządny gość i te działania mogą się przydać. Tylko problem z plikiem BOOTMGR następuje jak są zainstalowane systemy a Ty jak pisałeś je z formatowałeś. Prawdopodobnie masz pozostałości w sektorze rozruchowym MBR i pozostałość po linuksie jak masz dodatkową partycję oprócz głównej na ten linux. Najprościej żeby wyczyścić sektor rozruchowy z wszystkich systemów jakie były to likwidacja wszystkich partycji dysku i pozakładać od nowa . Chyba że nie masz gdzie dane przekopiować to chociaż pousuwaj partycjie systemowe, te małe od linuks i windows7 też jak są i może wystarczy i pozakładaj partycje z nieprzydzielonego miejsca .I zobaczysz czy będzie pojawiał się komunikat podczas instalacji o MGR nie powinien jak będziesz miał wyczyszony dysk przez usunięcie wszystkich partycji czy przez wymazanie dysku programem co podał Pan QANTUMI.

Użyłeś GParted do formatowania partycji , należało jeszcze usunąć maleńką partycję 150-200 MB, gdzie Win 7

umieszcza pliki rozruchowe, jak i również Ubuntu nadpisuje MBR (lub tworzy, jeżeli instalowany był pierwszy).

@hiren ma rację, w zasadzie już Ci to wyjaśnił, ja tylko dodam, że skoro masz GParted, to niczego więcej Ci nie trzeba…czasami ta mała partycja, jest bez nazwy, ale w GParted zobaczysz ją, jako wolny nieprzydzielony obszar i to masz usunąć.

Możesz też rzucić okiem na temat windows-ubuntu-obok-siebie-t477192.html