Problem z bootowaniem pendrive WinXP

Witam, chciałem zrobić bootowalnego pendraiva z Instalatorem Windows XP SP3. Wszystko robiłem zgodnie z tym poradnikiem http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -4163.html (pendraiva przygotowywałem na windows 7, płyta główna GygaByte)

jednak przy bootowaniu w biosie wyskakuje błąd “Usuń dyski lub inny nośnik, zrestartuj używając klawisza”, Pendraiv KingSton dataTraveler 2.0 1GB

Proszę o szybką pomoc, bo jest mi to szybko potrzebne, z góry bardzo dziękuje.

na jakim pendrive to robiłeś ?

Sprawdzałeś czy pendrive poprawnie bootuje na innym komputerze?

Nie prościej byłoby ci zainstalować XP z płyty?

na jakim pendraivie robiłem napisałem w pierwszym poście, a jakbym miał możliwość użycia napędu CD to bym go zapewne użył, tylko, że jedyna możliwość to usb.

Hej,

Generalnie wydaje mi się, że ten sposób, z którego korzystałeś nie do końca jest poprawny - i na mojego czuja to działać nie powinno. Może więc warto spróbować innego ze sposobów - na przykład przy pomocy programu Win To Flash. Pełny turtorial, jak utworzyć bootowalnego pendrive’a, znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Użyłem tego programu WinToFlash i instalacja zadziałała w 100% prawidłowo, dziękuje za pomoc.

Hej,

Po nieco głębszej lekturze tego wpisu wiem, że to i tak nie miało prawa działać. Generalnie autor pokazuje w poradniku, jak zmontować i przygotować klucz flash’owy do instalacji systemu. Niestety, utworzenie aktywnej partycji na pendrive’ie nie spowoduje, że ruszy z niej instalacja. Samo przeniesienie plików bezpośrednio z płyty CD na taką partycję nie da żadnego efektu, bo nie przenosi się programu bootującego, odpowiedzialnego za start komputera z płyty i wczytanie instalatora. To tak samo, jakby przegrywać płytkę z Windowsem metodą “przenieś zawartość i wypal ją na nowej płycie”. Na pewno instalacja systemu z takiej płyty w ogóle się nie rozpocznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus