Problem z bootowaniem pendrive'a

(wyjek) #1

Witam, mam problem z moim ThinkPadem T41, kiedy próbuję zbootować na nim pendrive’a, to BIOS go nie widzi. Dawniej udawało mi się to obejść poprzez wchodzenie i wychodzenie z BIOS Setup, za którymś razem pendrive’a wykryło, ale dzisiaj to nie działa. Próbowałem użyć Plop Boot Managera (https://www.plop.at/en/bootmanager/intro.html), ale on zawiesza się gdy wykryje pendrive’a, a także dioda w pendrivie się nie świeci. Może ktoś wie w czym może być problem? Gniazda USB raczej są w porządku, bo pendrive działa na uruchomionym systemie.

(LORDEK) #2

A kolejność Bootowania w BIOS zmieniłeś lub otworzyłeś tzw. Boot Menu? To drugie zazwyczaj pod klawiszem F12 w tym samym momencie co wchodzenie do BIOS - ekran POST.

(wyjek) #3

Robiłem i to i to, tak jak napisałem, po kilkunastu próbach pendrive pojawiał się w boot menu, ale dzisiaj nie potrafię tego zrobić.

(LORDEK) #4

A tego co masz na pendrive już używałeś? Nie jest to nic nowego? Pytam, bo może bootowalny pendrive jest źle zrobiony.

(wyjek) #5

Właśnie teraz wpiąłem tego pendrive’a do stacjonarki, działa poprawnie, więc nie jest to jego wina.