Problem z bootowaniem pendrive'a

Witam, mam problem z moim ThinkPadem T41, kiedy próbuję zbootować na nim pendrive’a, to BIOS go nie widzi. Dawniej udawało mi się to obejść poprzez wchodzenie i wychodzenie z BIOS Setup, za którymś razem pendrive’a wykryło, ale dzisiaj to nie działa. Próbowałem użyć Plop Boot Managera (https://www.plop.at/en/bootmanager/intro.html), ale on zawiesza się gdy wykryje pendrive’a, a także dioda w pendrivie się nie świeci. Może ktoś wie w czym może być problem? Gniazda USB raczej są w porządku, bo pendrive działa na uruchomionym systemie.

A kolejność Bootowania w BIOS zmieniłeś lub otworzyłeś tzw. Boot Menu? To drugie zazwyczaj pod klawiszem F12 w tym samym momencie co wchodzenie do BIOS - ekran POST.

Robiłem i to i to, tak jak napisałem, po kilkunastu próbach pendrive pojawiał się w boot menu, ale dzisiaj nie potrafię tego zrobić.

A tego co masz na pendrive już używałeś? Nie jest to nic nowego? Pytam, bo może bootowalny pendrive jest źle zrobiony.

Właśnie teraz wpiąłem tego pendrive’a do stacjonarki, działa poprawnie, więc nie jest to jego wina.