Problem z bootowaniem płytki

Witam!

Otóż mam taki problem z komputerem kolegi. Zrobił format w innym komputerze, a potem chciał przełożyć dysk do swojego. Niestety po ekranie ładowania systemu (logo Mikroszitu na czarnym tle, a pod nim loadbar z niebieskimi kwadratami przesuwającymi się w prawo) pojawia się BSoD. No nic, chcę mu to naprawić, to nie da się bootować płyty. Żadnego systemu. Cały czas pisze: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

Jak sobie z tym poradzić, żeby odpalić płytkę OS Windowsa?

Ustaw w BIOS’ie aby pierwszym urządzeniem bootującym był napęd albo kliknij któryś z klawiszy funkcyjnych np. F11 aby wywołać menu wyboru urządzenia bootującego i wybierz napęd DVD/CD czy co tam masz :wink:

Teraz mi się ************ CD Rom, nie wiem już co mam zrobić z tym dyskiem. Nie da się Go jakoś sformatować “offline” (inny komputer? jako flashdisc usb?)

Stwórz boot’owalnego pendrive’a z instalacją Windows’a - jeżeli twoja płyta obsługuje USB Boot - powinno być cacy. :wink: Jeżeli nie: wsadź dysk do innego kompa, zainstaluj Windows’a, i przełóż do tego w którym masz zwalony napęd.

Już tak zrobiłem z przekładaniem dysku. Nie hula. Ten komputer (zepsuty) ma ok 5 lat, mój 2 lata. Sterowniki hardware’owe dysku się bardzo różnią i mam BSoD’a po winload logo.

Może przerzuć dobry napęd CD/DVD do tego kompa w którym się takowy zepsuł? :wink:

Fixed, można zamknąć. Problem tkwił w złączu dysku był pęknięty pin.