Problem z bootowaniem po użyciu EASEUS partition master

Witam!

Hej,

Zmień w BIOS’ie ustawienia bootowania tak, by pierwsza startowała płyta. Uruchom z niej system, a następnie postępuj zgodnie z turtorialem - http://siedem.it/adam/jak-naprawic-master-boot-record-mbr-w-windows-7/. W ostatnim kroku wybierasz Naprawę uruchamiania i czekasz na zakończenie działań. Jeśli operacja zakończy się sukcesem, a mimo to po ponownym uruchomieniu systemu pojawi się taka sama informacja, wykonaj naprawę jeszcze raz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Dałam dysk koledze…podpiął do swojego kompa, wszystko podobno śmiga. Ale u mnie wciąż nie chodzi.

 

Przed chwilą ustawiłam tak jak radziłeś, wyświetla się komunikat “press any key to boot from cd or dvd…” klikam, a po chwili wyskakuje komunikat “brak bootmgr.”

i w sumie nieważne jaką kombinację bootowania ustawię ciągle to samo. Oczywiscie z płytą w środku

Na 100% płyta jest bootowalna? 

Więc wciska klawisz F12 (podczas ladowania Bios-u i wybiera napęd CD/DVD-ROM.

Już mówiłam, nie ważne czy wybieram napęd czy dysk wciąż te same problemy: Couldnt Find Bootmgr

System nie będzie działał jeśli formatuje(instaluje?) Windows-a na własnym komputerze a Ty chcesz uruchomomić póżniej na swoim PC. To nie możliwe bo każdy ma inny sprzęt, konfiguracje…

Plik NTLDR można naprawić…

 

 

 

 

 

I

Mhm ok…tylko jak mam uruchomić instalacje windowsa? 

po ustawieniu bootowania z płyty wyświetla się komunikat " Press any key to boot from CD or DVD…****"

Wiec klikam, ale pojawia się komunikat couldnt find bootmgr (bądź tez coś w tym stylu)

Hej,

  • A czy Ty przypadkiem nie masz w komputerze więcej niż jednego dysku twardego?
  • Próbowałaś instalacji z innej płyty? Może ta jest po prostu uszkodzona?

Pozdrawiam,

Hej~

Mam tylko jeden dysk

Nie próbowałam z innej płyty, ale dość niedawno instalowałam już z tej płyty.

pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

Więc w takim przypadku proponowałbym na początek skorzystanie z innej płyty - może ta jest uszkodzona. Trochę bowiem dziwne, że pojawia się informacja o konieczności kliknięcia przycisku, by wystartować z bootowaniem, a później i tak przechodzi do bootowania z dysku.

Swoją drogą z jakiej klawiatury korzystasz - podłączonej przez USB czy PS/2?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Klawiatura podłączona przez PS/2.

Coś mi się wydaje że to napęd jest problemem.

 

Sugerowałbym stworzyć boot’owalny pendrive z Windowsem, potrzebny jest pendrive minimum 4GB i obraz płyty instalacyjnej Windows 7 (z SP w takiej wersja jaką masz zainstalowaną na komputerze) w formie iso.

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc~