Problem z bootowaniem systemu

Witam mam problem z bootowaniem systemu. A problem polega na tym ze wyskakuje 1 okienko przeskakuje na drugie i nie chce sie wczytać a wiec stwierdzilem ze wgram nowego windowsa ale nastepnym problemem okazalo sie ze system nawet nie chce sie bootowac bo wyskakuje „boot from cd/dvd:” i na tym koniec nawet nie wyskakuje press any the key totalnie nic pomoze ktos ? Tutaj wrzucam zdj jak to wyglada

A ogl problem polega na tym ze na 2 okienku wczytywania zawiesza sie i nie ma reakcji i nawet nie przejdzie dalej tak jak tutaj

Nie ma na tym forum kogoś z kryształową kulą aby powiedział co gostek próbował zrobić, jaki system, jaki sprzęt, w jakim trybie itd. itp. ?

Komputer chce się uruchhomić z napędu optycznego nie z hdd. Musisz to zmienić w biosie. Poza tym pytanie kolegi Kramera99 uważam za idiotyczne bo jakie w tym przypadku ma ono znaczenie.

2 polubienia

Tzn gdzie w biosie to znajde ?

W tym co podświetliłeś.

Nic to nie daje

Bardzo szczegółowa odpowiedź. Jest tu ktoś z tą kryształową kulą?

Gosciu ale o co ci chodzi ? Stalo sie to z dnia na dzien nic nie dokladane nic nie wyjmowane. A wiec na uj spcefikacja komputera ? Po prostu pytam czemu sie wiesza na 2 oknie biosu oraz dlaczego nie chce bootowac nowego systemu a ty wyskakujesz z krysztalowa kula…

Komputer trzyma aktualną datę i godzinę?
Jeśli nie, bateria BIOS do wymiany skoro twierdzisz, że stało się to z dnia na dzień.
Może MBR lub dysk umarł.

Co nic nie daje?

A to co takiego? Jak to rozumieć? Dla mnie za trudne.

Jedyne co po twoich postach wiem to to ze ten sprzęt to cos z DDR2 i floppy a system który ci nie bootuje to …system.
A co to za okienka ci wyskakują? Nie wiem

1 polubienie

Ten watek zostanie automatycznie zamknięty po miesiąc od ostatniej odpowiedzi.

Czyli pomocy raczej nie trzeba już udzielać.

Advanced BIOS Features>First Boot Device ustawiasz HDD-0 (na 99% to twój dysk na którym masz zainstalowany system).

Second/Third Boot Device oraz Boot Other Device ustawiasz na Disabled/Not installed.

Jak nie widzisz tych opcji to daj zdjęcie sekcji Advanced BIOS Features.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.