Problem z bootowaniem Windows XP

Witam

Wczoraj przeinstalowałem system na komputerze. Wszystko dobrze chodziło, dzisiaj również komputer przez chwilę dobrze chodził, aż do restartu komputera. Ładuje się BIOS, a po chwili wyświetla się błąd: “Nie można uruchomić systemu Windows z powodu błędu w oprogramowaniu. Zgłoś ten problem jako: Załadować wymaganych bibliotek DLL dla jądra systemu. Zgłoś ten problem do pomocy technicznej”. Już wcześniej miałem taki problem ale jakoś sam ustąpił. Już 3 razy przeinstalowywałem system i za każdym razem jest ten sam problem i to pojawiający się po około 3 - 7 dniach po instalacji systemu. Dodam jeszcze, że komputer “chodzi w kratkę” - raz na 5 razy poprawnie się uruchomi. Na jakiejś stronie znalazłem, że trzeba wpisać cmd w “Uruchom” a później uruchomić jakiś program (już teraz nie pamiętam jaki) i on sprawdzi czy wszystkie biblioteki DLL dobrze działają - cały “pasek” się załadował po czym okienko zniknęło - uznałem, że wszystko jest ok - jednak problem nie ustąpił. Bardzo proszę o pomoc, bo już nie mam pomysłów co mogę zrobić.

Przetestuj sprzęt, zaczynając od pamięci.

  1. Czym mam przetestować (jakim programem najlepiej)?

  2. Bo ja od kumpla kupiłem dodatkowo dysk 120 GB (ten mój to 40 GB) i zauważyłem, że go się nie da sformatować pełnym formatowaniem tylko szybkim (Windows’a mam na tym 40 GB, a ten 120 GB to taki dodatkowy). I przy każdej reinstalacji systemu później sam przez mój komputer próbuje go sformatować i dochodzi tak +/- do 90 % i się zatrzymuje (nawet 2 godziny raz czekałem i nie ruszyło). I dopiero po tej nieudanej próbie formatowania pojawiają się problemy. Niby można się domyśleć, że to może być ten dysk, ale ja na nim przecież nie mam windows’a, a nawet żadnych programów - po prostu dysk stoi pusty. Dodam jeszcze, że już od początku były z nim problemy, ponieważ na dysku nie działało około 60 GB, dopiero później zrobiłem LOW FORMAT i da się go sformatować (linux sformatował go poprawnie, a teraz po instalacji XP nie chce działać).

  1. Już trzy razy formatowałem komputer i instalowałem od nowa system i dalej to samo - więc naprawa nic nie da (to też już próbowałem - pomogło na 1 - 2 dni)

  2. Przecież pisałem, że to chyba po formatowaniu drugiego dysku się psuje…

Szkoda kasy - wyjąłem ten dodatkowy dysk i działa w miarę (1 / 5 uruchomień kończy się błędem) ale to i tak lepiej niż było

Radzę Ci zabootować mhdd i zrobić sobie test, bo możliwe, że ten systemowy dysk jest walnięty. Zaryzykowałbym też stwierdzenie, że jeżeli masz pirata, to po prostu masz lipną kopię i dlatego tak się dzieje, dlatego w tym wypadku najlepiej iść do sklepu i po prostu zaopatrzyć się w oryginalny nośnik, bo XP wcale tak dużo już nie kosztuje…

  1. Wszystko mi dobrze chodziło na tym dysku 40 GB - ta sama płyta z Windows’em itd. do czasu aż podłączyłem ten dysk 120 GB

  2. Jeśli już coś “jest walnięte” to ten dysk 120 GB - wyjąłem go, na tym dysku 40 GB przeinstalowałem Windows’a i wszystko dobrze działa (tego 120 GB już nie wkładam - bo to dzięki niemu ciągle mi się coś “wali”.

polecam IsoBuster oraz CDburnerXP

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Trzeba zadzwonić do Microsoftu i się zarejestrować :slight_smile: