Problem z bootowaniem Windows

Czołem!
Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu który spędza mi sen z powiek :slight_smile:
Od dwóch dni morduje się z Fujitsu Lifebookiem S760… sprawa wydaje się być prosta - chodzi o instalację systemu Windows 7 .
Dlaczego jest to błachy problem a jednak jest problematyczny?
Otóż laptop ma problem ze zbootowaniem systemu z jakimkolwiek WINDOWSEM :smiley:
Cięzko jest to wytłumaczyć, po prostu przy bootowaniu z pendrive systemu windows laptop się zawiesza i - po prostu jest na Nim czarny ekran i nie dzieje się kompletnie nic na Nim. Wypróbowałem już XP, 7 oraz 10 w ten sposób instalowac.
Ustawienia w biosie co do bootowania z pendrive są na pewno poprawne. Aby to potwierdzić puściłem instalacje Ubuntu i o dziwo wszystko poszło jak należy.
Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Proszę o pomoc w rozwiązaniu bo moje sztuczki już mnie trochę zawiodły :slight_smile:

Próba zrobienia tego samego na innych portach usb/innym pendrivem? Zderzałem się z sytuacjami, że dowolny wpięty pendrive blokował start systemu, ale ja mogłem go dopiąć i po problemie, nie miałem nigdy czasu się rozwodzić czemu wieszają się porty.

Jakim programem zgrywałeś system na pendrive?

Były próby z innymi portami i przepinaniem podczas uruchomienia, nie przyniosły niestety rozwiązania:(

Rufusem, Win USB Creation Tool

Mnie to wygląda na schrzaniony obraz systemu. Skąd masz .iso?

1 polubienie

A próbowałeś obie wersje, tzn starszą Rufus 2 i nowszą Rufus 3?

Obie warsje,niestety z tym samym skutkiem

Być może,jednak co ciekawe ten sam obraz wypalony na płytce zadziałał :slight_smile:

To może kapryśny bios / płyta główna.