Problem z bootowaniem XP Home Premium

Witam! Mam problem z bootowaniem XP Home Premium. Czasami system zawiesza się podczas startu - “biegającego paska”, czasami już na ekranie startowym zaraz po testach systemu pokazując komunikat:

Warning: System BOOT Fail. Your system last boot fail or POST interrupted. Please enter setup to load default and reboot again.

Kolka razy udało się uruchomić system. Komputer niby pracował normalnie. Dwie partycje były widoczne. Testy antywirusowe i sprawdzające dysk nic nie dały. Oczywiście później system się znowu przywiesił. Czy, da się coś poradzić z tym problemem. Proszę o pomoc.

Podkręcałeś sprzęt?

Przywróć bios do wartości domyślnych, jeśli to nie pomoże, zresetuj bios poprzez wyjęcie baterii z płyty głównej, przy wyłączonym komputerze, na jakąś godzinę. Później baterię możesz włożyć spowrotem.

Co Wy z tym ‘‘godzinę’’ na ‘‘10 minut’’ itp. wystarczy że wyjmie tą baterie i włoży z powrotem bez żadnego czekania określonego czasu.

A co to za system XP Home Premium w i XP nie było Home Premium jakaś modyfikacja XP-ka chyba

Nie zawsze, zależy od szczęścia. Próbowałem na przeróżnych płytach głównych :wink:

mi to wygląda na padający dysk ściągnij HDTune i daj zdjęcie z zakładki Health

Wielkie dzięki za podpowiedzi! Faktycznie nie “Premium” - pomyłka. Sprzęt nie był podkręcany.

Dzisiaj system udało się wystartować, ale np. raz karta sieciowa wifi była widoczna lub po następnym restarcie nie była wykrywana.

Odpalę HDTune i zobaczę co wykryje.

Dodane 05.08.2010 (Cz) 21:38

Resetowałem bios - pomogło. Dzięki za fachowe porady. Pozdrawiam.