Problem z bootowaniem

Witajcie

Wczoraj wpadłem na pomysł dodania partycji do dysku no i teraz mam problem z uruchomieniem systemu.

Na kompie mam dwie partycje (c i d) i właśnie tą “d” chciałem podzielić na dwie kolejne.

Próbowałem dokonać tego programem Partition Logic 0.69 . Niby wszystko grało, ale po zapisaniu zmian

nie mogę uruchomić windy (XP home).

Po uruchomieniu kompa pojawiają się następujące komunikaty:

searching for boot record from IDE-0… - ok

boot failure from previous device

searching for boot from CDROM - not found

…from Floppy - not found

…from SCSI - not found

boot failure

po włożeniu płyty z windowsem uruchamia się instalka.

Można wybrać opcję ponownej instalacji lub naprawy, przy czym, po wybraniu naprawy komp mieli, mieli, pojawia się komunikat, aby uruchomić ponownie, by proces został ukończony i …nic.

A boję się, że po wybraniu opcji ponownej instalacji, instalator sformatuje mi “c” i stracę dane.

Macie może jakiś pomysł co z tym zrobić??

pozdrawiam

adam

Do partycjonowania polecam GParted, innymi wynalazkami jak widać można sobie tylko zaszkodzić.

Teraz już może być za późno na uratowanie tego systemu.

Należało na początku instalacji wybrać naprawę (klawisz R), a nie istalację,a dopieri tam naprawę.

Tym nie mniej, możesz jeszcze spróbować ( klawisz R ) - uruchomiona zostanie Konsola Odzyskiwania , w której wydasz polecenie FIXMBR , potem EXIT i “zdrowaśka”.

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.

A czasem nie FIXBOOT w tym przypadku?

No i po ptakach…

Zdrowaśki nie pomogły :slight_smile:

jestem po formacie

przynajmniej system chodzi szybciej :))

dzięki i pozdrawiam

Jako OT Kosz. Proszę powstrzymywać sie od zbędnych komentarzy.