Problem z bootowaniem

Cześć.

Pewnego dnia komuś na moim komputerze zachciało się formatu. Zainstalował więc Windows’a XP na nowo, przy zainstalowanych systemach: Windows XP i Windows 7. Po ukończeniu instalacji komputer nie wykrywa Windowsa 7 i odpala tylko XP. System został zainstalowany na inną partycję, a na partycji systemu Windows 7, są pliki Windowsowe i wszystko (nic nie zginęło).

Pisałem na wielu forach, ale nikt mi nie pomógł. Co zrobić, żebym znów miał Windowsa 7? Nie mogę znaleźć opakowania z Windowsem 7 , więc reinstall nie wchodzi w grę, dlatego proszę o poradę. Próbowałem metodę EasyBCD 1.7.2, ale nie działa, może coś źle robię.

Pozdrawiam,

dinotmrc

Zasada instalacji 2 systemów na osobnych partycjach jest taka: najpierw starszy system, potem nowy -> czyli najpierw XP, później Windows 7. Jeśli już zrobiliśmy odwrotnie, to nic innego nie zostaje jak użycie wspomnianego programu EasyBCD (lub innego, który mniej-więcej robi to samo) albo instalacja systemów od samego początku.

Skoro próbowałeś użyć EasyBCD, to opisz tak pokrótce co robiłeś próbując przywrócić bootloader Win7? Poza tym może spróbuj z nowszą wersją programu, bo nie wiem czy tamta starsza wersja EasyBCD wykrywa Windowsa 7 :roll:

@Kris-is

Próbowałem każdej opcji, tam zmienianie kolejności itd. i nic nie zyskiwałem tym. Wykrywa Windows 7.

@kamyk92

Tam można tylko ręcznie edytować boot.ini, a ja nie mam pojęcia jak to zrobić. Chyba nawet po części znalazłem rozwiązanie - może po prostu dodać Windows 7 do boot.ini?

Nie rozumiem twojego posta.

Jest zaznaczone, bodajże 30 sekund.

Ty musisz przywrócić bootloader Windowsa 7 - nic nie da dopisywanie czegokolwiek do pliku boot.ini Windowsa XP.

W EasyBCD jest aplet Bootloader Setup - tam masz możliwość przywrócenia bootloadera Windows 7.

Kolego, nie widzę takiej opcji, nawet po zmianie wersji na 2.1.

Próbowałem tam jakimiś “edit” itd., ale to dalej na nic.

W wersji 2.02 EasyBCD jest ten aplet /w tej najnowszej 2.1 już tego faktycznie nie ma/. Tu: http://www.instalki.pl/programy/downloa … syBCD.html - jest ta stara wersja.

Zrobiłem to co mówiłeś i teraz jest ekran bootowania z Windows 7, ale jest jakiś error i nie można w ogóle wybrać systemu, ani uruchomić komputera. W tym komunikacie nakazują, aby włożyć płytę od Windowsa 7 i dać napraw system i wtedy ma ponoć działać, ale co, jeżeli nie wczyta mi płyty?

Nie chcę tracić danych z komputera, bo to nie tylko mój sprzęt, a posiadam tam bardzo ważne dane - powtarzam, teraz w ogóle nie mogę włączyć peceta!

Dodane 01.07.2011 (Pt) 9:30

Help - nie chce mi bootować płyt!

Dodane 01.07.2011 (Pt) 10:35

Dobra, odzyskałem sevena i dogadałem się z osobą, która dzieli ze mną komputer i działa komp z Windowsem 7.

Dziękuję wszystkim za pomoc. :smiley: