Problem z bootowanym Win 10 (blue screen)

Witam na moim pc zainstalowałem 7 ale niestety sterowniki brak i chce wrocic do 10 najgorsze w tym że pendrive pokazuje blue screena i to przy kazdym obrazie win 10 refusem robiłem jak nie fat32 to ntfs kopiuje się na pena bez błędów a dziś 7 wgrywała się bez zadnego problemu… męcze sie od 8 godzin z tym

Pendrajw instalacyjny zrób za pomocą tego narzędzia Microsoftu. Łatwo i przyjemnie!
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

to ja wiem tylko że zawsze używałem rufusa i było ok… problem tkwi w czymś innym pokazuje coś takiego tyko że zamiast pc jest napisane device :

p.s co najlepsze drugi dysk ktory posiadam 250 gb instalacja sie bootuje win 10 w bios … na nowym dysku nie chce bo wyskakuje blue screen. dysk ten używam w razie prblemów jak mam teraz :slight_smile:

  1. Jeżeli był win 7 co musiałeś mieć Legacy - Przeląć na UEFI
  2. Najpierw wejdź w zaawansowane, usuń partycje i utwórz nowe - pewnie masz MBR a nie GPT

a jak to zrobić jeżeli mam pendriva windows 10 ? da sie to zrobic z systemu? nie sadze

  1. UEFI i SecureBoot przestawia się w BIOSIE !
  2. Jak ci się uruchomi instalator wchodzisz w zaawasowane usuwasz partycje te co tył win 7 (powinny być 2) tworzysz nową i na niej instalujesz.
  1. Najpierw zobacz co masz w biosie bo jak masz Legacy to ci się nie uruchomi instalator.

już okiełznałem sam co do biosu wiem ze tam się przestawia ale nie działało nawet po ustawieniu… podłaczyłem 2 dysk i z dwoma ruszył instalator usunełem partycje i juz działa

a mogłeś zostać na siódemce nie chce mi się wierzyć, że nie ma sterów, speccy i w drogę.

No więc mnie przekonałeś … śmiga jak ta lala :smile: