Problem z botowaniem dysku

Witam wszystkich. Mój problem polega na tym: właczam kompa ładuje sie bios i wyskakuje mi cos takiego: Your Primary Master Disk is S.M.A.R.T Status Bad, Backup and replace … to resum press F1.

Jak daje F1 to wchodzi win. Ale martwi mnie bo jak wejde do wina to po 2min blue sreen i ze tak powiem dupa. Co robić wszystko działało, nic nie było zmieniane, ani w biosie ani w Winie, czy to znaczy ze mam po dysku ?? (z dosłownego tłumaczenia tak by to wyglądało :() ustawianie w biosie nic a nic nie daje… Jesli ktos sie ori ę tuje o co biega to prosze pomóżcie. Z góry dzięki

Spróbuj przelecieć ten dysk programem DlDiag…Może coś wynajdzie…

Czyli powolny koniec dysku - zgrać dane.

Sprawdź taśmę sygnałową i ustawienie dysku - podmień taśmę na inną.

Zrób diagnostykę dysku narzędziami producenta.

Zobacz co mówi SMART np w Evereście.

Szybki test - nie udało sie zrobić, dokładny test poszedł (skanowanie każdego sektora)

Nurtuje mnie ten SMART wie ktos co to jest??

JN a jak myslisz taka awaria podlega gwarancji producenta ?? jest to Maxtor mam go 1,5 roku, nie był nigdzie przenoszony (cały czas w kompie)

nie wiesz jak długo moze jeszcze pociągnąć tydzien, miesiąć czy raczej nie określone ??

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T. … rmatyka%29

Jak masz go na gwarancji, więc nie ma problemu.

SMART informuje Cię przy starcie kompa że coś się z dyskiem dzieje,nie trzyma parametrów fabrycznych - i czas jego prawidłowej pracy jest nieznany.

Należy zgrać dane i oddać dysk do serwisu.

Ale najpierw sprawdź wszystko jeszcze raz.

A powiec mi jak nie oddam dysku odrazu tylko jak zupełnie padnie ?? można tak zrobić czy jest to raczej nie wskazane ?? Dzieki wielkie za pomoc + dla Ciebie, boczi tobie równiez dziekuje zabieram sie za czytanie

Jak gwarancja będzie aktualna to możesz tak zrobić tylko po co??

Jak już będziesz chcial tak zrobić to nie zapomnij o zabezpieczeniu danych…

Widzisz boje sie ze mi tego nie uznają :frowning: bo sklep w którym kupiłem jest troche pomylony :confused: i bedzie sie wykręcał

A mam tam 20km i nie chce mi sie na próżno jechać, a na kompie są te zryte pląmby i tez poprostu nie wyciągne dysku, ale tak to jest jak sie kupuje w sklepie a nie samemu składa 2go sam złożyłem i działa bez zarzutu…

Wiesz dane juz zabezpieczyłem kopiując wszystko na 2go kompa

Złączono Posta : 19.07.2005 (Wto) 11:25

Witam,

Pojechałem z kompem do serwisu i zacieekawiła mnie jedna rzecz…

oni wogole nie przyjmuja do wiadomosci ze dysk moze byc zepsuty. Powiedzieli zeby przeinstalowac wina i bedzie działac :confused: A ja w to nie wierze bo przeciez tam wyraznie pisze co jest grane a w dodatku dysk nawet sie nie bootuje przed tym komunikatem, także moim zdaniem to nie możliwe zeby to była wina WinDowsa (XP HE) i tu pytanie do was, jak wy myslicie ?? to wina Wina?? prosze o odp bo nie chce mi sie bezsensownego formata robić tylko dla tego ze gosciom z serwisu sie nie chce sprawdzić :confused:

Dzieki za odp