Problem z botowaniem dysku

(Pzontek) #1

Witam wszystkich. Mój problem polega na tym: właczam kompa ładuje sie bios i wyskakuje mi cos takiego: Your Primary Master Disk is S.M.A.R.T Status Bad, Backup and replace .... to resum press F1.

Jak daje F1 to wchodzi win. Ale martwi mnie bo jak wejde do wina to po 2min blue sreen i ze tak powiem dupa. Co robić wszystko działało, nic nie było zmieniane, ani w biosie ani w Winie, czy to znaczy ze mam po dysku ?? (z dosłownego tłumaczenia tak by to wyglądało :() ustawianie w biosie nic a nic nie daje.. Jesli ktos sie ori ę tuje o co biega to prosze pomóżcie. Z góry dzięki

(Damian) #2

Spróbuj przelecieć ten dysk programem DlDiag...Może coś wynajdzie...

(JNJN) #3

Czyli powolny koniec dysku - zgrać dane.

Sprawdź taśmę sygnałową i ustawienie dysku - podmień taśmę na inną.

Zrób diagnostykę dysku narzędziami producenta.

Zobacz co mówi SMART np w Evereście.

(Pzontek) #4

Szybki test - nie udało sie zrobić, dokładny test poszedł (skanowanie każdego sektora)

Nurtuje mnie ten SMART wie ktos co to jest??

JN a jak myslisz taka awaria podlega gwarancji producenta ?? jest to Maxtor mam go 1,5 roku, nie był nigdzie przenoszony (cały czas w kompie)

nie wiesz jak długo moze jeszcze pociągnąć tydzien, miesiąć czy raczej nie określone ??

(boczi) #5

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T. ... rmatyka%29

(JNJN) #6

Jak masz go na gwarancji, więc nie ma problemu.

SMART informuje Cię przy starcie kompa że coś się z dyskiem dzieje,nie trzyma parametrów fabrycznych - i czas jego prawidłowej pracy jest nieznany.

Należy zgrać dane i oddać dysk do serwisu.

Ale najpierw sprawdź wszystko jeszcze raz.

(Pzontek) #7

A powiec mi jak nie oddam dysku odrazu tylko jak zupełnie padnie ?? można tak zrobić czy jest to raczej nie wskazane ?? Dzieki wielkie za pomoc + dla Ciebie, boczi tobie równiez dziekuje zabieram sie za czytanie

(Damian) #8

Jak gwarancja będzie aktualna to możesz tak zrobić tylko po co??

Jak już będziesz chcial tak zrobić to nie zapomnij o zabezpieczeniu danych...

(Pzontek) #9

Widzisz boje sie ze mi tego nie uznają :frowning: bo sklep w którym kupiłem jest troche pomylony :confused: i bedzie sie wykręcał

A mam tam 20km i nie chce mi sie na próżno jechać, a na kompie są te zryte pląmby i tez poprostu nie wyciągne dysku, ale tak to jest jak sie kupuje w sklepie a nie samemu składa 2go sam złożyłem i działa bez zarzutu...

Wiesz dane juz zabezpieczyłem kopiując wszystko na 2go kompa

Złączono Posta : 19.07.2005 (Wto) 11:25

Witam,

Pojechałem z kompem do serwisu i zacieekawiła mnie jedna rzecz...

oni wogole nie przyjmuja do wiadomosci ze dysk moze byc zepsuty. Powiedzieli zeby przeinstalowac wina i bedzie działac :confused: A ja w to nie wierze bo przeciez tam wyraznie pisze co jest grane a w dodatku dysk nawet sie nie bootuje przed tym komunikatem, także moim zdaniem to nie możliwe zeby to była wina WinDowsa (XP HE) i tu pytanie do was, jak wy myslicie ?? to wina Wina?? prosze o odp bo nie chce mi sie bezsensownego formata robić tylko dla tego ze gosciom z serwisu sie nie chce sprawdzić :confused:

Dzieki za odp