Problem z botowaniem wind i formatem;/

Witam.

Mailem 2 systemy Windows XP i 7. Odinstalowałem Windows 7 i został mi wpis przy starcie systemu z wyborem który chce uruchomić. Dzisiaj postanowiłem ze zrobię format bo komputer tego wymaga, wsadziłem płytkę z Windowsem do napędu, zrestartowałem kompa, uruchomiłem to coś do botowania systemu, wybrałem na CD i zobaczyłem czarny ekran z ramka po środku i napis żebym podał hasło. O co chodzi? Wpisywałem hasło jakie utworzyłem jako administrator do win XP ale nie działało. Co mam zrobić? Może to przez ten wpis o Windows 7?

A zobacz w ogóle czy możesz wejść do BIOS’a?

Zrób zdjęcie tej ramki i wstaw do tematu.

Aby zmienić bootowanie w XP (BTW możliwe że podobnie jest w 7, proszę o potwierdzenie) wystarczy kliknąć PPM / Właściwości na Mój Komputer i resztę mamy tu

Obrazek

Wystarczy usunąć zbędny wpis. Warto zrobić kopię edytowanego pliku u doły zrzutu.

Co do hasła niestety nie mam pojęcia o co chodzi.

Chyba jednak w 7 tego nie ma , z tego co ja wiem to Siódemka nie posiada pliku boot.ini tylko bootloadera , ale to tylko cząstkowe coś co wiem bo z tym systemem nigdy zaawansowanie nie miałem do czynienia.

PS.

Co do tego hasła , to mi się wydaje że jest hasło do BIOSa ustawione

Jesli możesz wejść do Windowsa XP to wykorzystaj ten program i zresetuj hasło do BIOSu

http://poradyisztuczki.blogspot.com/200 … biosu.html

Tam mam tylko jeden system wpisany w boot i dalej jest ten ekran.

Tak moge wejsc w bios. Moge tez edytowac rozne zecy w biosie. Sa tak takie opcje zeby przywrocic ustawienia poczatkowe czy cos takiego i tez bez problemu moge to zrobic.

Dodane 30.07.2010 (Pt) 21:57

Ok zrobilem zdjecia tego hasla przy botowaniu win z plyty

dsc0465p.th.jpg

Po resecie biosa wyswietla mi sie takie okno. Co to jest i jak to wylaczyc?

dsc0468b.th.jpg

Jest napisane że należy wcisnąć CTRL+G aby wejsc do ustawieć, lub ESC/S aby kontynuować. Z tego co widać raczej muusisz wejsć dop ustawień i ustawić gdzieś opcje od IDE0 do IDE3 (lub 4 wpisy w kombinacjach Primary/Secondary Master/Slave) na “Auto(detect)”.

Niestety nie wiem jaki to BIOS dokładnie, bo takiego jeszcze nie widziałem, ale generalnie w każdym są dość podobne generalne ustawienia.

No tak ale robilem reset biosu i haslo dalej jest

Dodane 05.08.2010 (Cz) 21:36

help co zrobic z tym haslem??

Zrób tak. Odłącz kompa od zasilania, otwórz obudowę kompa i wyciągnij baterię na godzinę(powinno wystarczyć, jeżeli nie, wyciągnij na dłużej). Potem włóż baterię, podłącz kabel i włącz kompa. Hasła już nie powinno być. Jeżeli jednak będzie, zorientuj się co za bios ma to mobo, to wtedy będzie można wyszukać hasła uniwersalnego. Każdy bios ma kilka haseł uniwersalnych na wypadek zapomnienia hasła. Na przykład bios Award ma hasła award_sw i to hasło pasuje do każdego Awarda.

spróbuje z bateria i ewentualnie ze zworkami. Dziwne bo jak jakis rok temu robilem format to nie bylo zadnego hasla.