Problem z brakiem dźwięku

Mam problem

Wczoraj wieczorem po włączeniu komputera zauważyłam,że z głośników nie wydobywa się żaden dźwięk.Na początku myślałam,ze to może się odłączyły od prądu albo komputera i dlatego nie działają,ale jak się okazało nie w tym tkwił problem.Sprawdziłam w panelu sterowania czy coś się nie przestawiło przypadkiem,ale jak się okazało system w ogóle nie widzi głośników.Nie pamiętam już gdzie przeczytałam,że muszę wejść do “Drukarek i innych sprzętów” i wybrać opcję “Dodaj sprzęt”.Po wykonaniu tych czynności system zainstalował kilka oprogramowań,ale gdy miał zainstalować oprogramowanie “PCI DEVICE” wyświetliła się informacja,że do zainstalowania tego niezbędna jest płyta instalacyjna.W późniejszym czasie próbowałam przywrócić system Windows do momentu,w którym zaczęłam cokolwiek przy nim robić jednakże nic to nie dało,a gdy chciałam skorzystać z pomocy programu Everest ten nie wyświetlił żadnych informacji o mojej karcie dźwiękowej.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje o tym jak mogę ten problem rozwiązać.

Po prostu brak sterownika do karty dźwiękowej musisz doinstalować z płyty CD dołączonej do komputera :slight_smile:

Sprawdzałam już wszystkie płyty które znalazłam od komputera,ale żadna z nich to nie ta,której szukam-nie ma jakiegoś innego sposobu??

Można też pobrać sterownik z internetu. np.Realtek albo C-MDIA. Polecam stronę http://www.instalki.pl tam napewno znajdziesz odpowiedni sterownik do karty dziwiękowej.

Wejdź na strone producenta i tam bedą sterowniki lub podaj model płyty głównej .

Ściągnęłam jakieś sterowniki do karty graficznej,którą jak się dowiedziałam ze strony intel.com jest Realtek ,ale dalej cisza :frowning:

Musisz ściagnąć sterownik od karty dźwiękowej,a nie graficznej :smiley:

Podaj model płyty gł jak nie wiesz jaki masz to sprawdź prog Everest lub CPU-Z. Podaj też jaki masz system i jaki jest w nim Service Pack.

sorki miało być dźwiękowej,ale męcze się z tym już drugi dzień i zaczynają mi nerwy puszczać w efekcie czego nie za bardzo zwracam uwage na to co pisze

Skoro piszesz realtek to może AC’97?

http://www.programs.pl/program,682.html

zainstalowałam,ale dalej cisza.Ma to jakieś znaczenie,że jak włączam komputer to wyświetla mi się,że znaleziono mowy sprzęt(PCI Device) i włącza mi się instalator,ale się nie instaluje bo potrzebuje jakiejś płyty,której nie mogę znaleść??