Problem z brakiem internetu po dodaniu RAMu

Posiadam Windows 7 64 bitowy, który jak dotąd miał 2GB RAMu i działał na nim internet z modemu Speedtouch 330. Jednak niedawno zakupiłem dodatkowe 4GB i po ich umieszczeniu w komputerze okazuje się, że w chwilę po przypięciu kabla do modemu, komputer pokazuje coś podobnego do BSOD i po chwili się resetuje. Po wyjęciu z komputera kostki 4GB RAM problem znika. Czy powodem takiego stanu rzeczy może być to, że zainstalowane są sterowniki dla Speedtouch 330 dla systemów 32 bitowych?

Powodem może być to, że Twoja płyta główna komputera nie obsługuje więcej, niż 4 GB pamięci. Użyj dla sprawdzenia tylko tę pamięć 4 GB.

Problem nadal jest, jeżeli wyjmę 2GB zostawiając w komputerze 4GB. Moja płyta główna obsługuje takie ilości RAMu, bo przy 6GB RAMu (czyli obu kostkach) mogę normalnie używać kompa, wszystko działa git, widać w właściwościach Mojego Komputera, że jest 5,99 GB RAMu, ale wystarczy że przypnę kabel od modemu i po jakichś 5 sekundach jest ten obraz przypominający BSOD (na nim jest komuniat, żessystem się wyłącza, żeby uniknąc uszkodzenia komputera czy coś w tym stylu).

Zainstalowałeś ponownie sterowniki Chipset do swojej płyty głównej ?

Przypuszczam że kupiłeś nieodpowiednią pamięć lub ją naelektryzowałeś podczas podłączenia.

Wcześniej należy się dotknąć kaloryfera, kranu etc. obiema dłońmi w celu pozbycia się ładunków elektrostatycznych - inaczej “kości do psa” :frowning:

Śledzę ten wątek i widze pojawiają się odpowiedzi o niesprawności pamięci. Proponuje włożyć nową pamięć i oczywiście tą dotychczasową również i przetestować je programem Memtest86+ - działa bez udziału systemu a pobierz go przy 2GB pamięci, skoro przy większej ilości jest kłopot. Ale podejrzewam pamięć będzie sprawna, a problem będzie leżał po stronie modemu Speedtouch, który nie działa (testowałem 3dni temu i nie doszukałem się sprawnego sterownika) na systemie Win7 64-bit, a ty dodatkowo dokładasz do pieca 32-bitowymi driverami. Koledze wczoraj z tym samym modemem i systemem x64 od razu już poleciłem kupić router, bo szkoda czasu na ciągłe resety i testowanie tych sterów do Speedtouch.

Pamięć jest sprawna na 100%, bo działa komp i gry szybciej chodzą, winą muszą być sterowniki od Speedtouch 330, ponieważ gdy je kompletnie odinstalowałem z kompa, to wtedy już mogłem przypinąc kabel od modemu i BSODu nie było. A że “dokładam do pieca 32-bitowymi driverami” no to niestety już nie moja wina, że jak dotąd nie wypuszczono sprawnych sterów dla Win 7 x64. Czuję się jakby mój modem był przeżytkiem, bo już nie ma dla niego wsparcia na nowszych systemach :confused: Trzeba bedzie chyba pomyśleć nad routerem.

Ale jedno mnie zastanawia, czy sterownik który powoduje BSOD przy 6GB RAMu nie powinien go powodować już przy 2GB? W końcu system nie uległ zmianie, tylko RAM został dołożony…