Problem z brakiem internetu po dodaniu RAMu


(Apacz 0) #1

Posiadam Windows 7 64 bitowy, który jak dotąd miał 2GB RAMu i działał na nim internet z modemu Speedtouch 330. Jednak niedawno zakupiłem dodatkowe 4GB i po ich umieszczeniu w komputerze okazuje się, że w chwilę po przypięciu kabla do modemu, komputer pokazuje coś podobnego do BSOD i po chwili się resetuje. Po wyjęciu z komputera kostki 4GB RAM problem znika. Czy powodem takiego stanu rzeczy może być to, że zainstalowane są sterowniki dla Speedtouch 330 dla systemów 32 bitowych?


(system) #2

Powodem może być to, że Twoja płyta główna komputera nie obsługuje więcej, niż 4 GB pamięci. Użyj dla sprawdzenia tylko tę pamięć 4 GB.


(Apacz 0) #3

Problem nadal jest, jeżeli wyjmę 2GB zostawiając w komputerze 4GB. Moja płyta główna obsługuje takie ilości RAMu, bo przy 6GB RAMu (czyli obu kostkach) mogę normalnie używać kompa, wszystko działa git, widać w właściwościach Mojego Komputera, że jest 5,99 GB RAMu, ale wystarczy że przypnę kabel od modemu i po jakichś 5 sekundach jest ten obraz przypominający BSOD (na nim jest komuniat, żessystem się wyłącza, żeby uniknąc uszkodzenia komputera czy coś w tym stylu).


(XMan) #4

Zainstalowałeś ponownie sterowniki Chipset do swojej płyty głównej ?

Przypuszczam że kupiłeś nieodpowiednią pamięć lub ją naelektryzowałeś podczas podłączenia.

Wcześniej należy się dotknąć kaloryfera, kranu etc. obiema dłońmi w celu pozbycia się ładunków elektrostatycznych - inaczej “kości do psa” :frowning:


(Longhorn2009) #5

Śledzę ten wątek i widze pojawiają się odpowiedzi o niesprawności pamięci. Proponuje włożyć nową pamięć i oczywiście tą dotychczasową również i przetestować je programem Memtest86+ - działa bez udziału systemu a pobierz go przy 2GB pamięci, skoro przy większej ilości jest kłopot. Ale podejrzewam pamięć będzie sprawna, a problem będzie leżał po stronie modemu Speedtouch, który nie działa (testowałem 3dni temu i nie doszukałem się sprawnego sterownika) na systemie Win7 64-bit, a ty dodatkowo dokładasz do pieca 32-bitowymi driverami. Koledze wczoraj z tym samym modemem i systemem x64 od razu już poleciłem kupić router, bo szkoda czasu na ciągłe resety i testowanie tych sterów do Speedtouch.


(Apacz 0) #6

Pamięć jest sprawna na 100%, bo działa komp i gry szybciej chodzą, winą muszą być sterowniki od Speedtouch 330, ponieważ gdy je kompletnie odinstalowałem z kompa, to wtedy już mogłem przypinąc kabel od modemu i BSODu nie było. A że “dokładam do pieca 32-bitowymi driverami” no to niestety już nie moja wina, że jak dotąd nie wypuszczono sprawnych sterów dla Win 7 x64. Czuję się jakby mój modem był przeżytkiem, bo już nie ma dla niego wsparcia na nowszych systemach :confused: Trzeba bedzie chyba pomyśleć nad routerem.

Ale jedno mnie zastanawia, czy sterownik który powoduje BSOD przy 6GB RAMu nie powinien go powodować już przy 2GB? W końcu system nie uległ zmianie, tylko RAM został dołożony…