Problem z brakiem kolorowego obrazu na TV-OUCIE

A więc tak mam Palita GF 8600GT i chciałem dziś podpiąć go kablem S-video do telewizora. Tak też zrobiłem i wszystko działa, tylko obraz jest czarno-biały.

Wcześniej jeszcze na starym kompie z GeForce 2 miałem kolorowy obraz na TV, po uruchomieniu programu TV Tools 9.7, natomiast obecnie ten program nie identyfikuje mi urządzenia tylko jest znak zapytania.

A więc kabel i telewizor jest dobry, karta raczej też, dziś dali mi nówke bo stara przestała działać, ale nie ważne.

Dodam że zabawy w najnowszych sterownikach Nvidi nie pomagają.

bez żadnych przejściówek ??

to jest tak że do komputera bezpośrednio S-Video, a do telewizora podłączam pod Eurozłącze taki prostokącik z przeróżnymi wejsciami w tym tV-Out no i na starym kompie obraz miałem przy takiej konstrukcji, teraz podłączyłem tak samo.

ale korzystasz z przejściówki s-video na chinche i podłączasz chincza video in od kabla z eurozłączem ??

zmien w panelu nvidii coś z PAL i NTSC czy coś takiego

mój tata miał to samo tylko że ma grafe fx 5200 xD

Nie!

Jest tak: Do telewizorka do Euro-złącza podłączyłem taką prostokątną kostkę

i od drugiej stronki mam bardzo dużo wyjść. Ja skorzystałem tylko i wyłącznie z jednego do kabla S-Video i jedna stronę podłączyłem własnie do tej kostki co mam podłączoną do Eurozłącza w telewizorze, drugą do kart graficznej.

takie rozwiązanie dawało mi kolor na starym pececie, oczywisice z pomocą TVToolsa 9.7

program się nazywał TVtool i służył do zmiany systemu przesyłania sygnału z s-video na composite.

i właśnie ja tak oszukiwałem telewizor, że zaznaczałem w opcjach typ wejścia kompozytowe (takie żółte) i o dziwo miałem wtedy kolor, inaczej nigdy koloru nie uzyskiwałem bez pomocy tego programu.

troche dziwna sprawa no nie :smiley:

Złączono Posta : 17.10.2007 (Sro) 21:39

lecz teraz tvtool sie buntuje i nie wykrywa mi telewizorka

normalne zjawisko w starych kartach. skorzystaj z przejściówki powinna być dołączone do zestawu z kartą graficzną z 3 wyjściami i podłącz do środkowego (zwykle) chinch od kabla euro podpisanego Video IN.

no dostałem taką przejściówkę z tv out na takie 4 kolorowe, i chyba bez dodatkowego kabla sie nie obędzie :frowning:

szkoda bo taki kolejny 5 metrowy trochę kosztuje :confused:

co zrobić ale może ruszy :wink: powinien ruszyć kolor, ewentualnie spróbuj zmienić system kodowania na PAL w ustawieniach TV (sterowniki NVIDIA -> ekran TV) jak pisał kolega może jest ustawiony NTSC.

próbowałem ale nie pomogło, to co muszę kupować kompozytowy??

to ostatnia alternatywa która teraz przychodzi mi do głowy osobiście od lat korzystałem z tego właśnie rozwiązania.

a więc sytuacja wygląda tak. Kupiłem 5 metrowy kompozytowy, no i przynajmniej do telewizora podłącze go bezpośrednio, bo takowe wyjście ma.

Jednak pozostaje problem przy TV-Oucie karty graficznej. Tam mam S-Video i jest mi potrzebna przejściówka konwerter (nie byle jakie przedłużenie bo wtedy kolorów pewnie nie uzyskam).

Są takie rzeczy na allegro i czy takie coś zadziała rzeczywiśćie?

Bo innej opcji chyba nie mam bo z tego co sie orientuje to mój TV nie obsługuje sygnału S-Video z Eurozlącza (daje tylko czarnobiały obraz, A TVTools z konwersją nie działał), a innego osobnego nie ma :slight_smile: