Problem z brakiem obrazu

Witam. Postaram się jak najdokładniej opisać mój problem.

1.Testy post podczas uruchamiania kompa przebiegają prawidłowo, na tym etapie problem nie występuje.

2.Problem polega na tym, że gdy ma rozpocząć się uruchamianie systemu [zanim na monitorze pojawią się np. przesuwające się paseczki w windows XP] ekran robi się czarny, nic nie widać-dopuki nie uruchomię kompa ponownie.

3.Jednak system ładuje się prawidłowo (mimo braku obrazu)-wnioskuję to po dźwięku logowania systemu, który przecież słychać mimo czarnego ekranu :wink:

Problem jest niezależny od systemu-występuje zarówno na XP, 7, ubu…

Wykluczam problem z pamiątkami i procem - “męczyłem” je 6h orthosem :wink:

Temperaturki są w normie (sprawdzane everestem ultimate) ^^

Kompa rozkręciłem, złożyłem ponownie, wyczyściłem wiatraczki z kurzu.

Podczas testu 3dmarkiem nie zauważyłem żadnych artefaktów itp, podczas grania komp się nie wiesza, nie widać żadnych problemów.

Ponowne wgranie BIOSu płyty głównej nie rozwiązało problemu.

Z kablami od monitora wszystko jest ok (co jest oczywiste-skoro zniknięcie obrazu rozpoczyna się tylko podczas ładowania systemu).

Problem występuje nieregularnie - 3 dni temu pojawił się raz, 2 dni temu wcale się nie pojawił, wczoraj pojawił się 2 razy, dzisiaj raz xD

Po zresetowaniu PC problem ustępuje - obraz znów widać, aż do następnego uruchamiania systemu (podkreślam problem występuje NIE regularnie (częściej problem nie występuje), jednak jeśli już wystąpi to tylko podczas ładowania systemu).

Załączam raport z everesta: http://wklej.org/id/94370/

Konfig sprzętowy w podpisie. Aktualnie podłączyłem radka x1300 pro, aby zobaczyć czy problemy występują również na nim :wink:

Myślę iż może być coś z zasiłką (modecom mc-350), czym sprawdzić czy daje prawidłowe napięcia (widzę taką opcję w evereście, czy to wystarczy?) Jednak proszę się nie sugerować moimi przypuszczeniami :wink:

Jakieś pomysły? Bardzo proszę i dziękuję za pomoc :smiley: