Problem z brakiem sygnału wybierania oraz połączenia

Mam taki problem ,że czasami mam brak sygnału wybierania oraz połączenia. Pomaga wtedy włączenie i wyłączenie trybu samolotowego. Z czego może wynikać ten problem ? Posiadam telefon Motorola Moto G72 .

Soft aktualny? Wyglada to na problem z kartą SIM lub modułem komórkowym GSM.

Tak , wszystkie aktualizacje są na bieżąco instalowane.

Trzy elementy:

  1. nadajnik BTS - jeżeli to co opisujesz dzieje się w różnych miejscach, kiedy korzystasz z różnych BTS, to możesz ten punkt wykluczyć.
  2. uszkodzona karta SIM - żeby to wykluczyć wsadzasz do telefonu inną kartę SIM a tą kartę wkładasz do innego telefonu.
  3. uszkodzony telefon.

Sprawdź czy problem występuje po przełączeniu rodzaju sieci z 4G na 3G.

Jaka sieć? VO LTE włączone?

Ta motka jest na MediaTeku → różne przeboje z tymi procesorami miałem.

Tak, VO LTE jest włączone. Już powoli zaczynam żałować ,że kupiłem tę Motorolę . Następny mój telefon już nie będzie od Motoroli .

Bo to chyba dużo zależy od konkretnego przypadku, ja mam kolejny egzemplarz Motoroli ze snapdragonem i wsio jest ok ale u mnie w domu jest jeszcze jeden z mediatekiem i drugi z unisociem. Z żadnym nie ma problemów.

Tak się zdarza jak jest zasięg kiepski. Miałem tak kilka razy w górach :smiley: Może to być faktycznie spowodowane kiepskim zasięgiem albo problemami z kartą SIM (najprędzej) a w ostateczności z samym telefonem. Przełącz na 2G lub 3G i sprawdź.

PS. Kiedyś miałem numer w Playu, który wówczas był tak jakby operatorem wirtualnym (dzierżawił „łącze” i BTSy od innych operatorów). Niby zasięg na full a ludzie nie mogli się do mnie dodzwonić. Zmieniłem wówczas operatora na Plusa i jak ręką odjął.
W jakiej sieci masz numer?

Mam numer w sieci Heyah .

To ja bym przeszedł bezpośrednio do T-Mobile na Twoim miejscu.

O ile brand go puści bez zmiany sieci w trakcie np. na Orange i powrót do T-Mobile.