Problem z Brother DCP - 115C

Mam problem z drukarką Brother DCP - 115C , otóż skończyły mi sie tusze czerwony,niebieski, żółty i róż.A obecnie drukuje tylko na czarno to chce abym mógł drukować tylko na czarno.Ale jest jeden mały problem drukarka na to nie pozwala świeci sie czerwona lampka i nie przyjmuje poleceń drukowania. Jak zrobić tak aby ta lampka sie nie świeciła i dało sie drukować na black :smiley: proszę o rozwiązanie mojego problemu bo jest drukarka mi pilnie potrzebna a nie chce dawać jej do serwisu bo nie jest to zbytnio potrzebne bo na pewno jest inne rozwiązanie tego problemu??

Z góry dzięki za pomoc

Owszem jest. Zakup brakujących atramentów, włożenie ich do drukarki bez oddawania do serwisu. Działa 100%.

Ta drukarka przestaje drukować po skończeniu dowolnego tuszu. W sklepie z zamiennikami kupisz tusz po 11-12 zł.

ale na pewno da sie da zrobić tak ze da sie drukować na czarno nie mając innych kolorów.Przecież to bez sensu żeby sie nie dało. A ty nie cwaniakuj tylko powiedz mi to wyjście bez kupowania :smiley:

Można, jednak drukarka już raczej nie będzie drukowała w kolorze.

w drukarce przy kałamarzach, są czujniki (sensory? -jak zwą tak zwą). Wystarczy zasłonić sensor i drukarka będzie myślała, ze jest włożony tusz. Istnieje prawdopodobieństwo, że drukarka już nigdy nie będzie drukować w kolorze.

Z tego co wiem, jest to rodzaj zabezpieczenia, aby głowica nie została uszkodzona, dlatego bez kolorowego tuszu nie chce drukować nawet w czerni (kwestia zintegrowanej głowicy).

marcin_grafik , przy głowicach nie trzeba nic majstrować, bo komora z tuszami jest osobno i do głowicy (jednej montowanej na stałe) prowadzą przewody (rurki) z tuszami.

kodzak16 , a ten model drukarki (jak większość innych) ma 3 kolory i czarny a nie ‘czerwony,niebieski, żółty i róż’. Żeby drukować wystarczy bez żadnego cudowania zakupić te tusze (zamienniki). Na allegro zamienniki kosztują ok4zł/szt, a w pakietach (np10szt) wychodzi jeszcze taniej. Wiem, bo sam mam ten model brothera.

Ja nie napisalem o majstrowaniu przy glowicy, tylko w tym miejscu gdzie sie zaklada tusz, tylko jak drukarka zaciagnie powietrze to pozniej moze nie drukowac odpowiednim kolorem. (pewnie zauwazyles ze w pojemniku na tusz jest taki jakby czarny plastikowy plywak? To wlasnie on przyslania sensor i drukarka odczytuje ze znajduje sie w nim tusz). Kiedys byla strona, gdzie byl opisany ten trik, jednak strona wygasla.

chodziło mi poprostu o to, żeby bez wyraźnej konieczności (tusze przecież można dokupić) nie majstrować przy drukarce.Komplet nowych kolorowych zamienników kosztuje 12PLN, a nowa drukarka ponad 200PLN.