Problem z BSODem NDIS.sys

witam

mam problem z moim komputerem. podczas wczorajszego uruchomienia pojawił sie błąd stop i blue screen. myślałem że to nic takiego i to zignorowałem. ale dzisiaj od rana już kilka razy sie to zdarzyło. pojawia sie także komunikat systemu czy coś takiego i po minucie komputer sie restartuje.

na blue screenie pojawia sie coś takiego

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

później coś że jeśli pojawia sie pierwszy raz to mam coś zrobić

a jak kolejny raz to mam wyłączyć opcje systemu BIOS buforowanie i przesłanianie

a niżej jest tak

*** STOP: 0x000000D1 (0x00000008, 0x00000002, 0x00000000, 0xF728CBEF)

*** NDIS.sys - Adress F728CBEF base at F7276000, DateStamp 41107ec3

a na dodatek jak nie pojawi się błąd stop to pojawia sie błąd z services.exe i komp sie restartuje po minucie

prosze o pomoc nie wiem co zrobić żeby komp przestał sie restartować z góry dzięki

Hey !!

A z jakiego systemu korzystasz ?? Zapewne z XP, ale czy z Service Packiem 2 ?? Jeśli nie, to zajrzyj TUTAJ

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Zobacz: http://www.searchengines.pl/Niebieski-e … t9340.html

Oraz tutaj: IRQL_IS_NOT_LESS_OR_EQUAL

dimatheus mam XP z sp2

truti karte sieciową mam REALTEK RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC

z ramem nic nie robiłem, a z kartą sieciową nic nie ruszałem. żadnych sterów ani nic nie wgrywałem do niej

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

Ja mam Realtek RTL8169/8110 i miałem ten sam problem. Zaktualizowałem stery do płyty głównej, wyczyściłem kompa ze sterów do karty sieciowej i zainstalowałem ponownie.

Nie mam więcej blue screenów.

Zrób to

a co to jest ten Control Panel w 3 punkcie?

Start->Panel Kontrolny->Połączenia Sieciowe.

Ps. W podpisie masz Realtek AC`97. Może powinieneś użyć tej wbudowanej karty sieciowej zamiast dodatkowej.