Problem z buczeniem mikrofonu

(Remek55) #1

Witam gdy klikam nasłuchiwanie w mikrofonie to słychać buczenie nawet gdy podłącze inny czy problemem może być karta dźwiękowa asus xonar dg bo patrzyłem już wszystko przekładałem na przód i tył wtyki, wyłączałem i odpinałem głośniki, nadal buczy nie trzeba nic gadać gdy klikam na off w mikrofonach buczenia nie słychać

(blumberplumber) #2

Sprzężenie zwrotne prawdopodobnie powstaje i tyle. Spróbuj oddalić się od głośników, a jeśli to niemożliwe, to zmniejsz czułość mikrofonu w ustawieniach dźwięku.

(Remek55) #3

a nie można go jakimś programem usunąć coś? a tą czułość to da się jakoś zrobić żeby nie tracić głośności mikrofonu i nie mam też go w opcjach jak zmniejszyć bo tylko jak włączę nasłuchiwanie pokazuje mi się głośność

(Remek55) #4

gdy odciągam mikrofon daleko od głośników do 2 metrów nadal buczy co mam robić?

(blumberplumber) #5

Aler to buczenie jest słyszalne w tle, np. podczas rozmowy na Skype’ie lub MSG, czy buczą głośniki podczas, gdy mic jest podpięty?

(Remek55) #6

buczenie jest słyszalne podczas nasłuchiwanie w windows i podczas nagrywanie gier przez skype za bardzo z nikim nie gadam także nie mogę stwierdzić, gdy ogólnie mikrofon jest włączony nic nie buczy tylko właśnie to nasłuchiwanie i nagrywanie gdy później przeglądam video wtedy to słychać link do kanału https://www.youtube.com/channel/UCFycqM6IGrjboZ0Nv5umtMQ i jeszcze gdy podpinam słuchawki buczenie jest mniejsze ale jest

(Remek55) #7

już nie wiem co mam robić

(Remek55) #8

a może kupię sobie słuchawki z mikrofonem? mam na oku Słuchawki Tracer 7.1 HYDRA, Creative Sound Blaster Blaze, Słuchawki Sharkoon Skiller SGH2, Sennheiser PC 8 USB które polecacie?

(MiłoszW) #9

Wyłącz nasłuchiwanie. Nie słyszysz co mówisz? Nie będzie buczenia, po co to komu…

(Remek55) #10

ale nawet jak wyłączę to to jest np. przy nagrywaniu filmów po prostu nasłuchiwanie działa w ten sposób że słyszę jakby z drugiej strony