Problem z C-media ac97 audio device

Witam

Mam problem z zintegrowaną kartą dźwiękową c-media ac97 audio device na płycie głownej VIA, NSI NS 7015. Otóż mimo zainstalowania sterownikow i podlaczenia glosnikow, nie mam dzwieku. Probowalem instalowac rozne sterowniki i nic nie pomoglo. To nie wina glosnikow, sprawdzilem juz to i wszystko wyglada na to ze albo złe sa sterowniki albo nie wiem bo płyta jest nowa wprost ze sklepu. A dzwieku jak nie bylo tak nie ma. Prosze o pomoc.

a moze daj sound manager , przełącz na 4 głośniki daj żeby bylo tak:

tylny glosnik

przedni glosnik

mikrofon

podłącz jako tylni głośnik i sprawdz testem

kliknij tylne glosniki w tym tescie

powinno dzialac

Podaj dokładną nazwę płyty głównej bo to co podałeś za dużo nie mówi.

za pewne to będzie MSI MS-7015

Spróbuj zainstalować te sterowniki.

tak to jest MSI MS 7015…

Złączono Posta : 15.09.2007 (Sob) 20:19

niestety, podane sterowniki nie pomagaja… mimo zainstalowania ciagle nie ma dźwięku :confused:

Tez mam c-media tylko 6501 .Kliknij w panelu sterowania na sound config i tam jest audio system status (zobacz czy ruszają sie wskaźniki jak puścisz np: muzykę)

Witam, mam to samo.

Stym że płytę głowną mam ASRock K7NF2-RAID a karta dźwiękowa jest taka sami i też zintegrowana. Nagle przestały chodzić dźwięki i przy np próbie odtworzenia piosenki w winampie wyskakuje błąd i pisze że

Odinstalowałem,zainstalowałem na nowo i nic.

Prosze o pomoc…

http://members.driverguide.com/driver/d … rid=562534 sprobuj tych sterów

Ni stąd ni zowąd głos sie pojawił :smiley:

Mam jakiś 3D CMI Audio Config, nadusiłem i przy restarcie kompa już głos był :slight_smile:

no niestety, zadne zmiany w sound managerze nie pomogly, tak samo sterowniki, w BIOS-ie wszystko wlaczone nie wiem co to moze byc za problem :confused:

tez mam taki problem i co uruchomie komputer to mi wyskakuje okienko zebym zainstalowal ta karte dzwiekowa jak dla mnie to jest jedno wielkie Gowno tez kupilem ta plyte i nie moglem na poczatku jej odpalic a gdy mi sie juz udalo to system mi sie zawiesza podczas kopiowania plikow gdy slucham muzyki ogladania filmikow a nawet podczas instalacji od czasu do czasu nie moge wlaczyc kompa po okolo 20 prubach wlaczy sie lecz cos na plycie strzela jakby bios albo bateria nie polecam tych plyt poniewaz tak jak kolega wyzej powiedzial ze sa one dla jakis firm a nie do uzytku domowego ale doczytalem sie o tym dopiero po zakupie czytalem juz prze ruzne fora i na kazdym jest ten sam problem dostalem juz kilka maili od uzytkownikow allegro ktorzy takze maja ten sam problem a nawet nie dostali instrukcji obslugi ani plyty z instalacja podobnie jak ja tez nic nie dostalem tylko i wylacznie plyte glowna

i mam jeszcze jeden problem i mysle ze to jest wina procesora gdy gram w obojetnie jaka gre na pelnym ekranie i jest grafika 3d komputer po pewnym czasie mi sie resetuje napewno nie jest to wina karty graficznej bo mam juz nowa i problem jest ten sam plyta tez nowa (beznadziejna) ramy i dyski sprawdzalem zasilacz mam 400W a procka Sempron 2500+ chociaz przy zakupie w sklepie mialem dostac Sempron 2200+ moze im sie pomylilo hehe :slight_smile: a na tej plycie wyswietla mi Sempron 1200+ to juz wielka paranoja na wczesniejszej plycie wyswietlalo czasami AMD Athlon 1800+ Prosze O Rade Co Do Tego Problemu :slight_smile:

Sorry za bledy ale jestem dyslektykiem :frowning:

Pozdrawiam !

WhiteNygga Czy system od nowa postawiony? Zresetuj BIOS zworką lub wyciągając baterię.

Napisz Producenta i model. Podaj także model płyty głównej.

Usuń kartę w menadźeże użądzeń i odinstaluj sterowniki odniej. Potem uruchom ponownie kompa i zainstaluj najnowsze sterowniki.