Problem z CAL RDS na Windows 2012 Foundation

Witam Państwa. Przepraszam jeżeli coś zrobię źle, ale jestem zupełnie nowy na forum. Mam bardzo duży problem. NA Serwerze Windows 2012 Foundation potrzebuję mieć podpiętych kilku użytkowników na RDP.
Wykonałem dodanie w rolach i funkcjach licencjonowanie CAL RDS (tylko to wybrałem, były jeszcze w tym dziale Broker itp.). Następnie dokonałem Automatyczne aktywowanie serwera licencji usług pulpitu zdalnego oraz Instalowanie licencji dostępu klienta usług pulpitu zdalnego. W menedżerze licencjonowania pulpitu zdalnego mam wpis

Wydaje się, że wszystko ok, ale dalej po podłączeniu wiecej niż 2 użytkowników jest komunikat aby rozłączyć 1 z nich. Co zrobiłem źle lub co jeszcze w Windows Foundation trzeba wykonać aby jednocześnie mogło być połączonych kilku użytkowników przez RDP? W zasadach grup lokalnych nic już nie widzę co by mogło pomóc :confused:

Jest to bardzo pilne, a jestem już załamany :confused:

Zapomniałem dodać, że są 2 wpisy z licencją ponieważ już trochę namieszałem. Dałem kopiuj licencję i się zdublowało, ale już nie na usera tylko maszynę dodało wpis.

Sprawdź jeszcze takie ustawienia w przypadku domeny AD:

  1. Zarządzanie zasadami grupy.
  2. Poszukaj zasady Default Domain Controllers Policy i ją edytuj.
  3. Konfiguracja komputera -> Zasady -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Usługi pulpitu zdalnego -> Host sesji pulpitu zdalnego -> Licencjonowanie.
  4. Użyj określonych serwerów licencji -> Wpisz tutaj nazwę serwera lub adres ip serwera.
  5. Ustaw Tryb licencjonowania usług pulpitu zdalnego -> Na użytkownika.

Następnie w cmd użyj komendy gpupdate /force

Sprawdź czy podłączy się więcej użytkowników.

Cześć

Mam taki sam problem ale z Server 2016 powyższe rozwiązanie nie daje rezultatu.

Jakieś inne pysły?

Witaj BIOLHD, nie napisałeś o jaką wersją serwera chodzi, ale jeżeli o Essentials to zapomnij, nie zrobisz tego. W grę wchodzi tylko rozwiązanie komercyjne: http://www.thinstuff.com/products. Nie wiem ile potrzebujesz użytkowników RDP-a, ale kosztuje ok 330 zł chyba za 1 (czy jakoś tak, już nie pamiętam). Essentials nie ma w pakiecie serwera licencji, więc po sprawie. Jeżeli już kupiłeś to… przykro mi :confused: no chyba, że masz Standard to inna bajka.

To teraz to mnie pocieszyłeś

Przykro mi :confused: sam też się kopałem z tym tematem, ale w 2016 Essentials są większe ograniczenia niż w Windows 2012 Foundation. W 2016 Essentials udało się właśnie wybrnąć przez rozwiązanie komercyjne (raz czy dwa razy się zawiesiło, ale tak to działa ok). Niestety Microsoft bardzo “pomaga” w nowych systemach serwerowych.

Jak zadzwoniłem na CC MS pani powiedziała że nie rozwiązują problemów z konfiguracją i kazała szukać na forach tech :stuck_out_tongue:

Tak :wink: to standard, nie można na nich liczyć.

Przy okazji jak zakupię Windows Server 2016 Standard 64bit 2 Core to mi wystarczy do 5 licencji CAL RDP?

Tak, ale musisz dokupić te licencje… :confused: czyli najpierw system, a później “5 cal user pack”… i to zaboli… bo drogie 1 i 2 :confused: Nie wiem czy nie taniej wyjdzie Cię właśnie kupienie tego co robiłem, chyba, że budżet Cię puszcza to Standard ma jednak więcej możliwości.

mam już licencje 5-pack of Windows Server 2016 Remote Desktop Services, USER

A to super :slight_smile: to Standard będzie ok :slight_smile:

do niego nie trzeba dokupować jakichś licencji na procesory itp?

Tak są, niestety tutaj zaczynają się kolejne problemy, informacje masz tutaj (więcej się pewnie tutaj dowiesz, bo temat strasznie zamotany i ciężko to by mi było chyba rozpisać):
http://windows2016server.pl/docs/Licencjonowanie-Windows-2016-Server.pdf


https://pclab.pl/news67354.html

Kwestia jaki sprzęt planujesz, ale jeżeli nie masz jeszcze nic na oku to polecam http://www.powerserver.pl (mam nadzieję, że nie złamałem zasad forum tym linkiem - nie chodzi o reklamę, ale pomoc użytkownikowi). Możesz tam zadzwonić. Łebskie osoby i pomogą w wyborze i sprzętu i systemu. Ja często z nimi konsultuję temat zakupu, w dodatku mają atrakcyjne ceny i są pomocni. Ja muszę uciekać już dzisiaj, przepraszam. Powodzenia!