Problem z CAL RDS na Windows 2012 Foundation

(Barthezz11) #1

Witam Państwa. Przepraszam jeżeli coś zrobię źle, ale jestem zupełnie nowy na forum. Mam bardzo duży problem. NA Serwerze Windows 2012 Foundation potrzebuję mieć podpiętych kilku użytkowników na RDP.
Wykonałem dodanie w rolach i funkcjach licencjonowanie CAL RDS (tylko to wybrałem, były jeszcze w tym dziale Broker itp.). Następnie dokonałem Automatyczne aktywowanie serwera licencji usług pulpitu zdalnego oraz Instalowanie licencji dostępu klienta usług pulpitu zdalnego. W menedżerze licencjonowania pulpitu zdalnego mam wpis

Wydaje się, że wszystko ok, ale dalej po podłączeniu wiecej niż 2 użytkowników jest komunikat aby rozłączyć 1 z nich. Co zrobiłem źle lub co jeszcze w Windows Foundation trzeba wykonać aby jednocześnie mogło być połączonych kilku użytkowników przez RDP? W zasadach grup lokalnych nic już nie widzę co by mogło pomóc :confused:

Jest to bardzo pilne, a jestem już załamany :confused:

(Barthezz11) #2

Zapomniałem dodać, że są 2 wpisy z licencją ponieważ już trochę namieszałem. Dałem kopiuj licencję i się zdublowało, ale już nie na usera tylko maszynę dodało wpis.

(Lejman93) #3

Sprawdź jeszcze takie ustawienia w przypadku domeny AD:

1. Zarządzanie zasadami grupy.
  2. Poszukaj zasady Default Domain Controllers Policy i ją edytuj.
  3. Konfiguracja komputera -> Zasady -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Usługi pulpitu zdalnego -> Host sesji pulpitu zdalnego -> Licencjonowanie.
  4. Użyj określonych serwerów licencji -> Wpisz tutaj nazwę serwera lub adres ip serwera.
  5. Ustaw Tryb licencjonowania usług pulpitu zdalnego -> Na użytkownika.

Następnie w cmd użyj komendy gpupdate /force

Sprawdź czy podłączy się więcej użytkowników.