Problem z captcha/przeglądarką

Witam, mam problem z przeglądarkami internetowymi- FF i Opera. Mianowicie na stronie rapidu.net , gdzie trzeba potwierdzić kodem captcha, nie można przejść do pobierania. Po wybraniu odpowiednich obrazków wyskakują następne obrazki lub nie ma żadnej reakcji.

Użyłem programu AdwCleaner 7.0.8.0 i i zrobiłem czyszczenie.

AdwCleaner[C00].txt (3,9 KB)

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Może jakiś adblocker?

Mam powyłączane wszystko.

Wykorzystałem program Farbar Recovery Scan Tool

Addition_10-11-2019 10.41.20.txt (51,8 KB) FRST_10-11-2019 10.41.20.txt (52,0 KB) Shortcut_10-11-2019 10.41.20.txt (66,6 KB)

Nie ten dział do zamieszczania takich logów.

Dobrze, przepraszam. Sugerowałem się innym podobnym wątkiem i tam też wrzucono logi.
Można prosić o przeniesienie czy mam założyć nowy??

Przeniesione.

Jeszcze możesz zobaczyć czy przeglądarki mają poprawny certyfikat SSL dla “gstatic.com”:

  • wchodzisz na Google.com,

  • wciskasz 3 klawisze CTRL + SHFIT + K

  • i w otwartej zakładce konsola szukasz błędów z połączeniem z domeną gstatic.com.

1 polubienie

Witaj.

  1. Czy udało się przeskanować MBAM? Bo widziałem błędy systemowe.
    Jeśli tak, to czy też coś znalazło?

  2. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Andrzej\Downloads
    fixlist.txt (7,4 KB)
    “Plik naprawczy, tylko dla Ciebie, został wykonany w FiRST Editor 1.09b © ijuliusz.pl”

  3. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.

  4. Po restarcie wklej plik wynikowy.

  5. Napisz czy problem z captcha ustąpił.

  1. Tak przeskanowałem ADW Cleanerem7.0.8.0.
    Wykasował 2 pliki.

  2. Zapisałem.

  3. Zrobione.

  4. Plik wynikowy
    Fixlog_10-11-2019 18.28.25.txt (21,2 KB)

  5. Niestety to samo:(

ADWCleaner to nie to samo co MBAM
MBAM to Malwarebytes
Zrób jeszcze skan Malwarebytes
Czy problem występuje tylko na FF i Opera?

OK zrobiłem skanowanie Malwarebytes.
Nie wykryto zagrożeń.
log MBAM.txt (1,3 KB)

Problem też jest na IE.

Pobierz complete internet repair - wystarczy portable https://www.rizonesoft.com/downloads/complete-internet-repair/
Chodzi o ten link - ComIntRep_4010.zip (370359 downloads
Wypakuj. Uruchom Zaznacz dokładnie te opcje:

Klikniesz w GO! i po skończonej naprawie wybierzesz z menu file - reboot. Po restarcie systemu, captcha będą wyświetlać się poprawnie.
Mam taką nadzieję, skoro nie ma infekcji… a to najlepszy program do naprawy tego typu problemów z intenetem.

Jeszcze jedno - w opcjach internetowych - zawartość - kliknij - Wyczyść stan SSL. To czyści dla wszystkich przeglądarek.

1 polubienie

Zrobiłem wszystko tak jak opisałeś. Niestety problem pozostaje☹

Pozostaje winić Avira Browser Safety. Rapidu, to sól w oczach akcji google badware.
Nie brakuje darmowych antywirusów? Choćby takie byle co:


Leciutkie to i blokuje od ramso, do wszystkiego.

1 polubienie

Avira Browser Safety chyba nie jest problemem. Odinstalowałem i nadal to samo.

Spróbuj wejść na rapidu i kliknij w pomoc firefoxa. Uruchom przeglądarkę w trybie awaryjnym bez dodatków. Sprawdź captcha.

Udało się!:wink:
Po odinstalowaniu aviry nie zrobiłem reseta.
Teraz wszystko wrociło do normy.
Dziękuję bardzo za pomoc.
Pozdrawiam

Na darmowym koncie rapidu net wszystko działało. Kupiłem miesiąc w rapidu i captcha mnie zablokowała.