Problem z case, Pascal

Jestem w technikum, od początku roku przerabiamy Pascala i dostaliśmy projekt na dowolny temat, i właśnie od opcji drugiej z nią w case nic mi nie działa (program się kompiluje), kod jest dość długi (410 linijek) więc go może nie wkleję, ale to taka gra tekstowa, na początku jest case ,a potem ify, kilka razy użyłem goto, czy coś w pierwszej opcji może blokować następne ? W drugim programie z tylko case z 4 opcjami na na końcu pierwszych 3 opcji jest end; i dopiero w 4 opcji jest end. ,a w tym właściwym programie w tej 1 opcji musi być na końcu end. bo nie chce się kompilować (piszę w Turbo Pascalu)

Nikt ci nie wywróży rozwiązania. Wstaw ten kod

Zaznaczam ,że nie mam nic przeciwko Clinton, a sam kod nie jest skończony bo w drugiej opcji jak ją pisałem oddzielnie to przeskakuje od c1=1 do Umiejetnosci, szkoda że Pascal nie obsługuje polskich znaków

*********************************************************************************************************

Po krótkim testowaniu dochodzę do wniosku że ten kod jest zbugowany, ciągle przeskakuje

Problem rozwiązany, pomieszałem z liczbą endów, usuwam kod i zamykam temat.