Problem z CD/DVD

Witam,

chciałbym prosić o pomoc, jestem posiadaczem laptopa DELL Inspiron 6400, laptop ma 3 lata…chodzi o to ze wczoraj zrzucalem filmy z plyt dvd…

na 2 plytach nie zrzucily mi sie po 2 filmy, poniewaz wyskoczyl jakis blad pliku… otworzylem kieszen, wyjalem plyte i wrzucilem ostatnia, poczym zamknalem kieszen, lecz plyta nie zaczela sie czytac, chcac sprawdzic czemu chcialem wysunac kieszen, lecz CD/DVD nie reagowalo na polecenie, sprobowalem poprzez “wysun” po nacisnieciu PPM na cd/dvd, tez sie nie udalo… cd nie reaguje poprostu na polecenie, nie wysuwa sie ani nic, w wlasciwosci/sprzet figuruje jako wlaczony oraz ze dziala poprawnie… wiec czy to mozliwe zeby tak nagle CD/dvd sie popsul?

wlasnie skanuje kompa antywirem mzoe to jego wina?

dzieki za jakies porady, moze jak sprawdzic czy cd sie popsul?

dziex i pozdrawiam

saided

Weź spinacz biurowy i pod tacką napędu jest mała dziurka, włóż w nią spinacz. Zwolnisz zatrzask tacki, wyciągnij płytę i spróbuj z inną.

no własnie tak zrobilem i nie czyta innych plyt… w ogole raczej odmowil posluszenstaw, nie reaguje na przycisk wysun, ani przez wysun poprzez PPM, zrobilem reinstal sterownikow ale to rowniez nic nie daje… mam nadzieje ze to wirus…

W takiej sytuacji to wygląda na usterkę techniczną.

Oczywiście, że tak. Sam tak miałem. Gdyby jeszcze tylko nie czytał to można laser przeczyścić płytą czyszczącą. Ale również przecież nie chce się otworzyć.

no to teraz sie przenosze na pendrivy;) w takim razie…

ps a jesli cd sie popsul to czemu w komputerze widnieje jako “poprwanie dzialajacy”?:smiley:

Mechanicznych usterek windows zwykle nie wykrywa. Dla systemu wszystko gra :slight_smile:

musze powiedziec ze sie Pan mylil;]

cd-rom juz dziala, kaspersky znalazl jakiegos wirusa, poczym usunalem go recznie i cd-rom odzyl:)

pozdrawiam

saided ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif