Problem z CD-ROM


(Piotrek26 75) #1

Mam taki problem: w komputerze mojego siostrzeńca CD-ROM nie widzi i nie czyta płyt, sam CD-ROM działa, wysuwa się itd. Płyty można jedynie uruchomić z napedu DVD. Prosze o pomoc i z góry dzięki.


(JNJN) #2

Czy bios przy starcie CDROM widzi i system też.


(Meteo17) #3

wsuwać sie on może wiec tak rozkręć komputer zobacz co i jak, moim zdanie tasma łonczoca cd-romm sie spaliła czy coś wymien tasme albo przełóz inną i sprawdź czy bedzie dziłać, powiem że kiedyś tez miałem taki problem wymieniłem tasme i jest dobrze, zobacz moze to jest to.


(Piotrek26 75) #4

Ok, rozkrece tego kompa i zobacze co z tą taśmą. Może to być to. Dzięki.


(Meteo17) #5

Mi sie tak zdaje tez kiedyś tak miałem przełozyłem tasme z nagrywarki do cd-rooma no i dziłało tasma duzo nie kosztuje, daj znać jak coś.


(JNJN) #6

Jak taśma dobra,bios widzi napęd przy starcie kompa i system też go widzi to zostaje ewentualne czyszczenie soczewki lasera lub koniec napędu.

Sprawdź dla pewności CDROM na drugim kompie.


(Sunna) #7

Takoz i ja mialem - pomoglo przeinstalowanie windowsa (zainstalowac od nowa na stary), ale moze byc tak jak pisali wczesniej ze cos nie docisiete, spalone albo cdrom wyzional ducha


(Meteo17) #8

he raczej nie bo sie wysywa włancza hmm ciekawe czy czyta go przy staracie w biosie, ja mam dwa napedny i nie uzywam juz cd-rooma jak wkłądam płyte starsznie sie tnie i wogóle ciezko na nim pracowac, moim zdaniem cd-romm dobry tylko tasma p.m sprawdzi i da znać.


(Qbek50) #9

ale może już laser poszedł i dlatego nie czyta płyt :!:


(Toniuś) #10

można tez przeinstalowac sterowniki aspi


(lazikar) #11

Przenosze >>Hardware


(McDracullo) #12

Ja tak miałem jak mi laser poszedł... A płyta w napedzie sie kreci po włozeniu jej do środka?? Może jakies dzwiki dziwne sie z nieg wydobywaja??