Problem z CD-ROM

Mam taki problem: w komputerze mojego siostrzeńca CD-ROM nie widzi i nie czyta płyt, sam CD-ROM działa, wysuwa się itd. Płyty można jedynie uruchomić z napedu DVD. Prosze o pomoc i z góry dzięki.

Czy bios przy starcie CDROM widzi i system też.

wsuwać sie on może wiec tak rozkręć komputer zobacz co i jak, moim zdanie tasma łonczoca cd-romm sie spaliła czy coś wymien tasme albo przełóz inną i sprawdź czy bedzie dziłać, powiem że kiedyś tez miałem taki problem wymieniłem tasme i jest dobrze, zobacz moze to jest to.

Ok, rozkrece tego kompa i zobacze co z tą taśmą. Może to być to. Dzięki.

Mi sie tak zdaje tez kiedyś tak miałem przełozyłem tasme z nagrywarki do cd-rooma no i dziłało tasma duzo nie kosztuje, daj znać jak coś.

Jak taśma dobra,bios widzi napęd przy starcie kompa i system też go widzi to zostaje ewentualne czyszczenie soczewki lasera lub koniec napędu.

Sprawdź dla pewności CDROM na drugim kompie.

Takoz i ja mialem - pomoglo przeinstalowanie windowsa (zainstalowac od nowa na stary), ale moze byc tak jak pisali wczesniej ze cos nie docisiete, spalone albo cdrom wyzional ducha

he raczej nie bo sie wysywa włancza hmm ciekawe czy czyta go przy staracie w biosie, ja mam dwa napedny i nie uzywam juz cd-rooma jak wkłądam płyte starsznie sie tnie i wogóle ciezko na nim pracowac, moim zdaniem cd-romm dobry tylko tasma p.m sprawdzi i da znać.

ale może już laser poszedł i dlatego nie czyta płyt :!:

można tez przeinstalowac sterowniki aspi

Przenosze >>Hardware

Ja tak miałem jak mi laser poszedł… A płyta w napedzie sie kreci po włozeniu jej do środka?? Może jakies dzwiki dziwne sie z nieg wydobywaja??