Problem z cd romem

Witam. Mam problem z cd romem a dokladnie z nagrywarka LiteOn.

jak wrzucam plyte to mi jej w ogole nie widzi, ale jak robilem w Nero plyte Audio i wrzucilem czysta plytke to znalazl bez problemu i wypalil na niej rowniez bez problemu.

Po nagraniu jak chcialem ta plyte audio otworzyc to juz jej nie widzialo.

o co chodzi???

W pierwszej kolejności to bym zrobił reinstall sterowników

Spróbuj użyć płytki czyszczącej do napędu, np. takiej, ew. serwis, jeśli masz ją jeszcze na gwarancji.

a gdzie ja moge znalezc sterowniki do tego napedu bo nigdy nie instalowalem sterownikow. Dodam ze nie mam zadnej plytki do napedu. Moze gdzies w sieci??

P.S. wlasnie przed chwila mi ruszyla plyta na napedzie, ale jak juz drugi wlozylem plyte to klapa :frowning: :frowning:

no a kto instaluje sterowniki do napędu ? Tego sie nie robi :?

prawdopodobnie laser raz “chwyta” raz nie. Proponowałbym kupić jakąs płytę czyszczącą albo udać sie do serwisu ewentualnie 8)

sugerowalem sie odpowiedzia PAVULONA

no to chyba bedzie trzeba zainwestowac w plyte czyszcaca.

też miałem nagrywarke LiteOn ten sam problem i … pozbyłem sie jej i kupiłem nową :slight_smile: tylko moja była dosyć stara i wolna, a jeżeli ty masz nową to szkoda …

Jesli nagrywa, a nie odtwarza to IMHO odpada płyta czyszcząca, gdyż to jest bez sensu, nie sądzicie :?:

Musisz mieć coś pochrzanione w sterownikach nagrywarki (plikach systemowych związanych z nagrywaniem) albo coś nie tak z ASPI. Zacznij od przeinstalowania programu do nagrywania płyt. Jeśli to nie pomoże, to bym przeinstalował system - w końcu za to się nie płaci. Płyta czyszcząca to IMO ostateczność.

napędy i nagrywarki powinny chodzić na systemowych

racja LiteOn nie robi najsolidniejszego sprzętu za to najlepszy w przedziałce cenowej którą prezentuje (ale droższe o kilkanaście złotych często są dużo lepsze)

jak zapisuje a nie odczytuje to powiedz mi czy nie podmieniałeś kiedyś firmware ??