Problem z CD-romem

Witam. Mam spory problem z napędem cd-rom, model LG CRD-8522b. Od pewnego czasu “mieli” tylko to co mu się podoba. Niezależnie od tego czy jest to płyta z muzyką, grą, filmem. Czy jest porysowana czy doskonałej jakości… Wygląda to tak jakby napęd sam wybierał co chce odczytać, a czego nie. Próbowałem wielu mozliwości włącznie z odinstalowaniem sterownika, ale ciągle występuje ten sam problem. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić to proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

A ile lat ma ten napęd? Prawdopodobnie to już emerty i słabo widzi :stuck_out_tongue:

Możesz ewentualnie spróbować kupić płytkę czyszczącą do napędów CD.

Czy jest róznica pomiędzy płytkami tłoczonymi a wypalanymi? (Te ostatnie czyta gorzej? )

nie wykluczone że już sobie “padł” tudzież “pada”

Tak to już bez wątpienia emeryt. Ok. 5-6 letni. Akurat ostatnio sprawdzałem go na płytach tłoczonych i wypalanych. Działał na takiej samej zasadzie. Zmielił 2/3 wypalane i 1/2 tłoczone.

Niestety ten LG nadaje się tylko do domu starców

rozbierz napęd i przeczyść wasikiem namoczonym w spirytusie laser, ale jeśli nie jest ze szkła / a tak przypusczam / a ze sztucznego szkła to po prostu zmatowiał i nic mu nie pomoże

marek624 laser czyści się spirytytusem TYLKO jesi jest ze szkła bo plastik właśnie zmatowieje

Wyczyścić laser,ewentualnie sprawdzić napęd na innym kompie i jak to samo serwis lub nowy.

laser można czyścić na różne sposoby, jednak spirytus to ja odradzam - długo schnie i czesto zostawia smugi. Najlepiej wacikiem nasączonym izopropanolem.

Poczytaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … highlight=