Problem z cdrom i odtwarzaniem plikow muzycznych

(Dorota19w) #1

hej prosze o pomoc! !!

(Homik1983) #2

Wejdź we właściwości ikony Mój komputer, znajdź tam menadżer urządzeń. Znajdź w nim kanał podstawowy i pomocniczy, w ich zaawansowanych właściwościach ustaw tryb na "DMA jeżeli dostępne". Prawdopodobnie włączył Ci się tryb "Tylko PIO" (jest on niepoprawny, każda operacja jest wykonywana za pośrednictwem procesora, co znacznie obciąża komputer i wydłuża czas takiej operacji). Jeśli po restarcie systemu nadal tak długo będą się nagrywać i kopiować dane, a/lub tryb samoczynnie zmienił się na "Tylko PIO" to kliknij prawym klawiszem na te kanały: podstawowy i pomocniczy i kliknij odinstaluj (zaczynając od kanału pomocniczego). Po tym zapytany czy uruchomić ponownie komputer, wybierz TAK. Po restarcie poczekaj aż system sam zainstaluje te usunięte kanały i po tym sprawdź czy domyślnie ustawiło tryb "DMA jeżeli dostępne" jeśli nie, to wybierz je ręcznie. Powinno być OK.

Daj znać czy pomogło.

(Monczkin) #3

TOMDOT co to ma wspólnego z działem sprawdzone porady ??

Popraw błędy - przeczytaj regulamin punkt 2.14. W przeciwnym razie zostaną wyciągnięte konsekwencje.

(Danielm86) #4

co za napęd? Firma, model.

(Dorota19w) #5

laptop Toshiba Satellite, naped DVDROM multi drive.... nie wiem nic wiecej nie znam sie....

(Danielm86) #6

to chyba nepęd Toshiby jesli się nie mylę.Powodów może być wiele. Zasyfiony system lub poprostu napęd siada.

(Dorota19w) #7

dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, wyinstalowanie kanałów pomogło, wszystko chodzi jak w zegarku.