Problem z cdrom i odtwarzaniem plikow muzycznych

hej prosze o pomoc! !!

Wejdź we właściwości ikony Mój komputer, znajdź tam menadżer urządzeń. Znajdź w nim kanał podstawowy i pomocniczy, w ich zaawansowanych właściwościach ustaw tryb na “DMA jeżeli dostępne”. Prawdopodobnie włączył Ci się tryb “Tylko PIO” (jest on niepoprawny, każda operacja jest wykonywana za pośrednictwem procesora, co znacznie obciąża komputer i wydłuża czas takiej operacji). Jeśli po restarcie systemu nadal tak długo będą się nagrywać i kopiować dane, a/lub tryb samoczynnie zmienił się na “Tylko PIO” to kliknij prawym klawiszem na te kanały: podstawowy i pomocniczy i kliknij odinstaluj (zaczynając od kanału pomocniczego). Po tym zapytany czy uruchomić ponownie komputer, wybierz TAK. Po restarcie poczekaj aż system sam zainstaluje te usunięte kanały i po tym sprawdź czy domyślnie ustawiło tryb “DMA jeżeli dostępne” jeśli nie, to wybierz je ręcznie. Powinno być OK.

Daj znać czy pomogło.

TOMDOT co to ma wspólnego z działem sprawdzone porady ??

Popraw błędy - przeczytaj regulamin punkt 2.14. W przeciwnym razie zostaną wyciągnięte konsekwencje.

co za napęd? Firma, model.

laptop Toshiba Satellite, naped DVDROM multi drive… nie wiem nic wiecej nie znam sie…

to chyba nepęd Toshiby jesli się nie mylę.Powodów może być wiele. Zasyfiony system lub poprostu napęd siada.

dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, wyinstalowanie kanałów pomogło, wszystko chodzi jak w zegarku.