Problem z CDRW i dvdrw

Mam XP home sp 2 i mam taki problem na który nie znalazłem podpowiedzi poprzez szukajke, dvd - szajsung 182 jest na mastera a cdrw-ricoh 7082 na slave i oba napędy maja problemy z czytaniem oryginalnych płyt cd, mieszają , jak aplikacja sie uruchomi to po chwili zawiesza się , odinstalowywałem kanały IDE i nic jak odłącze jeden z napędów to problem nie znika, natomiast w trybie awaryjnym wszystko jest OK. Nie wiem co pominołem…

pozdr

dragon.bell

DMA włączone

Sprawdź ustawienia napędów tej samej taśmie - jeden ma być Master,drugi Slave,metoda prób i błędów.

Załóż nową taśmę 80 żyłową poprawnie.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Namieszane w systemie lub są napędy wirtualne.

to robiłem już wcześniej i nic

zapomniałem dodać że popierdzieliło po reinstalacji wina, problem nie polega na podłączeniu ani konfiguracji w biosie, nie jest to moja pierwsza nagrywarka, sprzęt nie jest sklepowy a dvd r jest nowe, jak zamieniłem cdr na cd dalej to samo ale jak już wspominałem w trybie awaryjnym wszystko działa jak powinno…i to właśnie jest zagadka,

Sprawdź kompa porządnie i dokładnie.

Zgraj dane i postaw świeży system.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

ForceASPI. Jak instalować w pliku czytaj to.

JNJN system swiezy znowu… poprawy zero tryb awaryjny wszystko jest ok napedy chodzą ja głupie i czytaja każdą płyte, odpalanie win normalnie i d…pa forceASPI nie pomogło

A biosy jakie są? Sprawdź za pomocą NeroInfoTool.

A jaka płyta główna i na jakim chipie.

Jeśli chodzą napędy poprawnie w trybie awaryjnym - czyli na sterownikach systemowych XP,więc problem prawdopodobnie jest w sterownikach do kontrolera IDE,brak lub niewłaściwe.

I teraz pytanie - czy wgrywałeś stery do płyty głównej i w jakiej wersji?

Aktualizacja firmware obu napędów do najnowszych.

Lub napędy nie mogą pracować na jednej taśmie sygnałowej i trzeba je rozdzielić?

wgrywałęm i orginalne stare sterowniki z płyty i ściągałem najnowsze i nic, napędy działały na jednej taśmie pozostaje chyba tylko uaktualnic firmware