Problem z certyfikatem w Gadu-Gadu i Thunderbird

Witam

Wczoraj wszystko było dobrze, ale dziś włączam kompa i nie mogę się zalogować do gg, program się łączy, łączy i nie może się połączyć oraz wyskakuje taki komunikat:

2012-06-18_124352.jpg

Jak się łączę z gg przez telefon z androidem to normalnie działa, czyli coś jest źle na kompie.

Tak samo w Mozilla Thunderbird, program nie pobiera ani nie wysyła poczty z Gmaila, i wyskakuje podobny komunikat:

Przeczyściłem kompa z plików tymczasowych, przeczyściłem rejestr, wyłączyłem na chwile antywirus (posiadam ESET Smart Security) i dalej te błędy są, nie wiem co jest grane.

Miałem kiedyś podobny problem z certyfikatem, ale powodem jego była zła data systemowa, wtedy kod błędu był “sec_error_expired_certificate”, natomiast tutaj jest “sec_error_unknown_issuer”.

Proszę o pomoc

Sprawdź czy masz ustawioną poprawną datę i godzinę w komputerze - też kiedyś miałem ten sam problem co Ty :smiley: .

Napisałem w poście, cytuję:

Miałem kiedyś podobny problem z certyfikatem, ale powodem jego była zła data systemowa, wtedy kod błędu był “sec_error_expired_certificate”, natomiast tutaj jest “sec_error_unknown_issuer”.

Pewnie chodzi ci o ten błąd “sec_error_expired_certificate”, ale u mnie jest inny, date mam aktualna, problem tkwi w czym innym, tylko nie wiem w czym :?

Aaa, sorry - niedokładnie przeczytałem :slight_smile:

To ESET blokuje te programy. Dodaj je do wyjątków w zaporze. Miałem to samo.

Dzięki, już wszystko działa :wink:

Witam. U mnie problem był trochę inny. Eset blokował mi gg, a z aqq mogłem skorzystać. Oto rozwiązanie problemu.

beztytuumdz.png

Uploaded with ImageShack.us