Problem z Cfosspeed 4.0

Witam na poczatek moze dodam ze szukalem w wyszukiwarce tematu odnosnie tego problemu ale nic ciekawego nie znalazlem ( byl jeden podobny ale problemu nie rozwiazywal) otoz tak problem standardowy Cfosspeed 4.0 pokazuje mi “ze pingi nie wracaja” mam neostrade 1mb (lacze sie przez wifi atheros5005g z liveboxem) firewall z KIS7 (dodalem do wyjatkow zapory spd.exe (TCP i UDP) ; cFosspeed.exe ( TCP i UDP) . Czy ktos wie moze jak ten problem rozwiazac?

Spróbuj tych zaleceń (Kaspersky Anti-Hacker):

cfos.de/speed/documentation/noping_e.htm [ENG]

to okno wyskakuje jak klikniesz w ten “dymek” . Jednak nie potrafie tego ustawic…

polaa0.png

Ustawiasz w Kaspersky Anti-Hacker’ze by zezwalał spd.exe dostęp do neta. Wyłącz fukncję by program nie blokował ataków DOS. Powinnieneś aktywować funkcę “Zezwalaj wychodzić pakietom ICMP z ICMP kodem, odpowiedź echo”. Ustawienia ICMP powinny być:

Nie zrozumielismy sie:) Nie mam takiego czegos jak Kaspersky anti haker:) dzieki za wlozony trud w przetlumaczenie:)

Tak się nazywa firewall w tym pakiecie. :wink:

Wybacz moja niewiedze :smiley: ok zrobilem tak jak kazales, zobaczymy czy bedzie poprawa. Mam jeszce jedno pytanie- czy to nie wplynie negatywnie na bezpieczenstwo mojego komputera?

i słusznie bo w KIS 7 nie ma już Anti-Hacker’a tylko Zapora sieciowa (chociaż zmieniła się tylko nazwa).

Ja używam cFosSpeed’a wraz z KIS 7 i nie mam problemów z pingami.

Spróbuj może wyłączyć Tryb ukrycia w sieci bo są z nim same problemy (Ustawienia -> Zapora sieciowa -> Ustawienia -> Strefy).

A czy wyłączenie blokady ataków sieciowych jest bezpieczne to nie jestem przekonany.

Dzieki jest naprawde olbrzymia poprawa nawet na tej ikonce pojawila mi sie opcja wyswietlajaca czasy pingow:) Mam odznaczyc 2 opcje ( adres ip i internet)? I jak jest z tym bezpieczenstwem?

Jeśli jest już dobrze to nic nie odznaczaj 8)

Jeszcze raz wielkie dzieki:)