Problem z CHECKdiskiem - uruchamia się cały czas

Witam. Wczoraj wieczorem siadłem do kompa posiedziałem ze 2 godzinki (nie robią nic specjalnego, skakałem po stronach), no i wyłaczam a tu przed zamknięciem systemu wyłącza sie dysk i włacza i tak co chwila, no to odłaczyłem od sieci, posprawdzałem taśmy, molexy. No dobra włączam a tu checkdisk na C: no to sie zrobił uruchomił ponownie, włączył sie system, wyłaczam to samo najpierw dysk się wyłacza i włącza co chwile, no to odłaczyłem, zmieniłem molexa na innego no i się włacza dobrze, i tu checkdisk partycji E: (rozmiar 64 GB), checkdisk poleciał i właczył sie system i juz teraz porawnie sie system wyłączał i potem dysk, lecz przy kazdym uruchomieniu jest check disk partycji E:, a np. kiedy defragmentatorem chce przeanalizowac partycje E:, to wyskakuje ze jest zaplanowane sprawdzanie dysku, i pisze abym wykonał chkdsk /f, a wiec z konsoli odzyskiwani zrobiłem tego chkdsk /f do tego chkdsk /r/f i fixboot, lecz check disk nadal sie uruchamia przy starcie :frowning: Dane z partycji E: sa normalnie dostepne, można z nich korzystac i wrzucac dane na E: wiec nie wiem co jest grane :(.

start-> uruchom-> regedit

SFCDisable nadać wartość 0

BootExecute ma tylko pozostać wartość autocheck autochk *

De Niro , niestety to juz wszystko było ustawione tak jak mówisz. Dawajcie jeszcze jakieś propozycję, bo puki działa to działa, a jak przestanie to mi tylko format zostanie :(, a nie chciałbym jeszcze raz kopiowac wszystkiego z płyt na dysk :frowning:

Złączono Posta : 01.08.2006 (Wto) 16:23

Aha no i jeszcze nie moge zrboic defragmentacji na tej partycji poniewaz piszę, ze zaplanowany jest checkdisk :frowning:

Wpisz w wierszu poleceń " chkdsk E: /f"

Po uruchomieniu polecenia może się pojawić: " Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Można uruchomić program CHKDSK po uprzedniej dezinstalacji woluminu.Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu?(T/N) wpisz T

dezinstalacja jest chwilowa, po prostu system na czas konwersji zablokuje możliwość korzystania z niej Tobie i wszelkim innym programom, a potem podłączy ponownie, chyba nawet bez restartowania,więc się nie bój,że stracisz dane.

Następnie powinien nastąpić skan tego dysku.

Może kłopot ustąpi

:slight_smile:

A długo moze trwac ten proces na partycji 60Gb na której wolne jest 41 GB ?

tyle co skan tej partycji

Leon$ , dzięki Ci, pomogło :slight_smile: DZIAŁA :mrgreen: :smiley: .

DZIĘKI< DZIĘKI

Sory za glupie pewnie dla was pytanie ale dla mnie nie, gdzie jest wiersz polecen bo musze tam wpisac chkdsk E: /f "

Jimy , Start > Uruchom > Wpisz “cmd”.

zamiast literki “E” wpisz nazwe swojego dysku z którym masz problem

Dziekuje bardzo panowie za pomoc ale niestety nie pomoglo, najpierw wyskakuje skanowanie dysku E nastepnie dysku D. System plikow czy jak to sie nazywa mam NTFS, jesli ktos by mial chwile i ochote pomoc to bede bardzo wdzieczny.

W wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query E:

W wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query D:

następnie

Wpisz w wierszu poleceń chkdsk E: /f

Wpisz w wierszu poleceń chkdsk D: /f

Po uruchomieniu polecenia może się pojawić: " Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Można uruchomić program CHKDSK po uprzedniej dezinstalacji woluminu.Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu?(T/N) wpisz T

:slight_smile:

Zrobilem tak jak napisales Leon$ po zobieniu E wyskoczylo ostrzezenie: Nie okreslono parametru F. Uruchamianie programu CHKDSK w trybie tylko do odczytu.

Zrobic restart czy jak radzisz?

Proponuję odłączyć modem od komputera i przeprowadzić skanowanie.

Po skanowaniu restart i dobiero wtedy podłączyć modem.