Problem z chkdsk

witam od pewnego czasu mój dysk zaczą coraz bardziej zwalniać wiec postanowiłem uruchomić skan przez chkdsk. skanowanie zatrzymało się na 56% i nie chce ruszyć dalej .Uruchomiłem więc skan dysk programem mhdd (przed sanowaniem trzeba było zmienić interfejs z ahci na ata bo nie widziało dysku) o dziwo nie było bad sektor. uruchomiłem więc windows bez zmiany interfejsu i wywaliło blue screen z kodem 0x0000007B (dodam ze wcześniej na obu się włączał) gdy zmieniłem interfejs blue screen znikną ale dalej nie mogę zakończyć skanowania może ktoś poradzić o co chodzi

Możesz anulować sprawdzanie dysku klawiszem [Esc]
Sprawdź poprawność systemu narzędziem dism:

Oraz przede wszystkim sprawdź SMART dysku >>

Albo sfc /SCANNOW - sprawdza spójność plików systemowych.Sprawdż połączenie dysku - kable sata,itd.Może coś być z kablem od dysku,jeśli coś nie będzie z samym dyskiem.

sfc /scannow już wcześniej wykonałem nie pomogło dodaje zdjęcie z hd tuna dodaje ze oba komunikaty wyświetlają się z takimi samymi wartościami już od 1,5/2 latPrzechwytywanie21312

Skoro już użyłeś HDTune, to zrób jeszcze test dysku z zakładki Benchmark i pokaż tu obrazek wynikowy.

HDTune_Benchmark_ST500DM002-1BD142

Ten dysk wygląda na całkowicie sprawny! Ponadto zauważ, że test przebiegł pomyślnie na całym obszarze dysku, bez zatrzymania i bez zacinania. Także szybkość transferu jest zupełnie normalna dla tego typu dysków.
Jeśli problem nadal istnieje(?) radzę ten dysk po prostu wyzerować, nie MHDD, lecz współczesnym programem obsługującym BIOS/UEFI w tym AHCI, czyli Activ@KillDisk:
https://www.majorgeeks.com/files/details/active_killdisk.html
Programem tym trzeba wykonać najpierw bootowalne narzędzie na pendrajwie lub płycie CD. Zerowanie wymaże wszelkie dane na dysku zerowanym!