Problem z chłodzeniam laptopa i fps w grach

Mam Asusa R510J, od jakiegoś czasu strasznie mi się zawieszał, uruchamianie trwało nawet do 30 min, fps w grach ledwo osiągały 30 klatek (wcześniej przykładowo Wiedźmin 3 na średnich ustawieniach spokojnie osiągał stałe 60 fps), osiągał wysokie temperatury. Oddałem go do znajomego żeby sprawdził w czym może być problem. Ustalił on że wiatrak w laptopie się zepsuł i procesor niedługo może się przepalić. Zamówił nowe części, wymienił i wszystko powinno być w porządku, jednak nie jest. Ktoś wie w czym może być problem??

No to pytanie czy ten wiatrak teraz działa?

Zrzut HW monitora z temperaturami na okoliczność chłodzenia
Zrzut HD Tune (zdrowie i prędkości) na okoliczność zdrowia dysku, takie długie uruchamianie może być symptomem umierającego dysku (dane pójdą w kosmos :stuck_out_tongue_winking_eye: )
Co dokładnie masz w komputerze, jaka karta procek ram? Ten lapek miał chyba różne wersje.

Intel Core i5-4200H. 2.8GHz , 4GB ram, HDD 500GB, wiatrak dalej ma problemy z działaniem, dodatkowo gdy próbowałem odświeżyć lub przeinstalować system pojawiają się jakieś problemy.

Czy komputer po wymianie chłodzenia podczas pracy pod obciążeniem się wyłącza?
Jeśli tak, to prawdopodobnie nie zaaplikował pasty termoprzewodzącej lub wymienione chłodzenie nie pasuje do tego modelu notebooka.


Dodatkowo gdy próbowałem ostatnio przeinstalować lub odświeżyć system nie dało się wyskakiwał jakiś nieznany błąd.

Temperatury procesora są ok.

R6QVzhX