Problem z chłodzeniem procesora pentium 4

Witam. Posiadam cooler ninja scytche, podnim pastę arctic sliver 5 i w spoczynku procesor ma 57 stopni. Czy ktoś może wie jak schłodzić go jeszcze bardziej??

Pentium 4 ??? i podaj coś więcej np czy podkręcony jaka częstotliwość procka.

Pentium 4 to ogólnie piekarniki ale 57stopni przy tym chłodzeniu to trochę za dużo :confused:

Masz dobry obieg powietrza w obudowie? Chłodzenie dobrze dociska do procesora? Dotknij radiator podczas pracy czy jest ciepły.

Czym sprawdzasz temperaturę? sprawdż jaką temperaturę masz w programie Coretemp

Witam,

Scythe Ninja przystosowany jest do pracy pasywnej.

Zaś procesory Pentium IV grzeją się dość mocno.

Masz zamontowany wolnoobrotowy wentylator ?

Pasta rozprowadzona jest bardzo cienko (film) ?

O kurcze… Zapomniałem podać szczegóły… A więc: taktowanie proca wynosi 3.00GHz, dotylkałem radiatora i jest dość ciepły, co do pasty nie jestem właśnie pewny czy dobrze ją nałożyłem, radiator sprawdzałem i trzyma się na wszystkich zatrzaskach, więc chyba przylega do procesora… Maryś , o jaki film Ci chodziło? Podaj link…

piczer ,

Potocznie mówi się o cienkiej warstwie jako o warstwie filmu. O to mi chodziło.

Nie piszesz nic o wentylatorze ?

Mam zamontowany wiatrak, który był dołączony do radiatora…

Mi na P4 3Gh temperatura w spoczynki wynosi 23C. Ale mam fajny zasilacz i układ chłodzenia i wyjaśniam dlaczego. Sam procesor posiada chłodzenie http://allegro.pl/item610378375_oryginalne_chlodzenie_avc_cooler_s_775_s775.html dokładnie takie. Pływ powietrza skierowany jest na ogromny wiatrak zasilacza który całym powietrzem z procesora sam się jeszcze chłodzi i wyrzuca je z tyłu obudowy, także nic nie pozostaje w obudowie :). Chłodzenie do procesora lączone jest ogromną ilością pasty termicznej PRIMECOOLER PC-C100S (pasta ze srebrem), że aż bokami wypłynęła większa jej część. Niby nic wielkiego a całość chłodzenia tania jak barszcz, a mój Prescott jest chłodny, poprostu chłodny, nawet w stresie :).