Problem z chłodzeniem procka witrak przestaje się krecić

Spalił mi sie ostatnio zasilacz o mocy 400W i zalozylem od starego kompa o mocy 300W. Zauwazylem iz wentylator czasami zwalnial a niekiedy zatrzymywal sie i po chwila znowu sie krecil tak jak powinien. Czasami tak sie zdarzalo iz zatrzymal sie na taki czas ze procek zdarzyl sie tak zagotowac zekomp sam sie wylaczyl. Wiec kupilem nowy zasilacz o mocy 400W i jest nadal to samo nie wiem dlaczego ?? Potrzebuje pomocy ! Pisac jak macie jakies pomysly i z gory dzieki all.

wentylator na procesorze czy w zasilaczu bo nie wiem o czym piszesz?

Na procku

Wyłącz komputer i sprawdź palcem czy wentylator obraca się swobodnie (czy nic go nie hamuje).

Nic go nie blokuje

ozdos , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Kolego, jeśli czyszczenie nic nie pomoże to trzeba wymienić wentylator lub całe chłodzenie na procesorze (nie zapomnij o paście termo-przewodzącej), w tym przypadku za dużo się ryzykuje, żeby bawić się w naprawy. Zasilacz nie ma tu nic do rzeczy, wentylator na chłodzeniu procesora ma małą moc nawet na zasilaczu od kalkulatora będzie działał no chyba, że zasilacz całkiem padnie. Sprawdź jeszcze kondensatory na płycie czy nie są spuchnięte, jeśli tak to wymień.

Pasta jest bo kupilem i ciagle zmieniam wiec w tym problem nie tkwi. Do tego musze sam kombinowac bo szkoda mi aksy na serwi. Jakbym go oddal do naprawy to koszt wymiany i robociny przekroczyla by wartosc kompa. Kupilem go 2 lata temu na allegro za jakies 900zl wiec szalu nie ma.Chce tylko zeby wytrzymal mi z jakies 3 miesiace i bd skladal nowego za jakies 3 tys.

Znajomy miał to samo ale podczas włączania komputera wiatrak na procesorze stawał i znowu zaczynał się kręcić czasami stawał od tak sobie bo mu się podobało , co się okazało to 2 z 4 pinów trzymających cooler (Intel) nie były dobrze wpięte . Co pomogło to wymiana pasty na procesorze wyczyszczenie coolera z kurzu oraz reset Biosu wiatrak do teraz działa tak jak powinien działać

Wyczyscilem chłodzenie tak ze wyglada jak nowe. Resetuje Bios. I zobaczymy co bd ale to za jakies 2h bo teraz sciagam 1 rzecz i poczekam az sie skonczy.

Dodane 22.05.2013 (Śr) 19:19

Wyczyściłem chłodzenie, zresetowałem Bios, założyłem pastę i nadal to samo. Wiatrak czasami zwalnia a czasami nie chodzi przez jakiś czas a potem normalnie chodzi ale procesor szybko się grzeje . Myślę ze to chłodzenie już się nie nadaje muszę kupić nowe i tyle.

Jak chcesz tanie i dobre na S775 , AMD itp to polecam swoje Spartan HE924 w bios ustawione ciche obroty do 45 stopni jak procek tyle osiągnie obroty idą na maksymalne

Właśnie taki kupie tylko ze dopiero w poniedziałek bo w sobotę idę zarobić na te chłodzenie :stuck_out_tongue:

Jaki masz procesor ?? . Ja na tym chłodzeniu na swoim wyciągam 3.6 Ghz mogę dalej ale zasilacz nie wytrzyma :x . Podaj konfiguracje kompa

Płyta główna:

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 1792 MB

Typ BIOS’u AMI (12/28/09)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Właściwości procesora:

Producent Intel

Wersja Intel® Pentium® D CPU 2.80GHz

Numer seryjny To Be Filled By O.E.M.

Metka środka trwałego To Be Filled By O.E.M.

Numer części To Be Filled By O.E.M.

Częstotliwość zegara zewnętrznego 200 MHz

Maksymalna częstotliwość taktowania 2800 MHz

Bieżąca częstotliwość taktowania 2800 MHz

Typ Central Processor

Wartość napięcia 1.3 V

Stan Włączone

Oznaczenie gniazda CPUSocket