Problem z chłodzeniem w laptopie HP Pavilion g6

Witam mam problem z laptopem…

Gry przez pierwsze 2 minuty chodzą płynnie (na Ultra detalach) World of Tanks, Mass Effect 3, Crysis 2, FarCry3, Sniper Elite 2, Fallout3 GOTY - następnie wszystki wymienione(i nie wymienione) gry, dosłownie wszystkie zaczynają chrupać około 5 FPS na sekunde z 60ciu

 

Dodam iż owy laptop od nie dawna wykazuje przy odpaleniu problem - “Hp cooling FAN not detected 90B” to staram sie go tyle razy włączać nawet po 5 razy aż zaskoczy!

 

Niżej dodaje HD Tune Health

  Hewlett-Packard   Model HP Pavilion g6 Notebook PC   Całkowita ilość pamięci systemowej 6,00 GB pamięci RAM   Typ systemu 64-bitowy system operacyjny   Liczba rdzeni procesora 2 Magazyn     Całkowity rozmiar dysków twardych 698 GB   Partycja dysku (C:) Wolne: 477 GB (ogółem: 681 GB)   Partycja dysku (D:) Wolne: 106 MB (ogółem: 17 GB)   Dysk nośnika (E:) Dysk CD/DVD   Dysk nośnika (G:) Dysk CD/DVD Grafika     Typ karty wideo Intel® HD Graphics 4000   Całkowita dostępna pamięć grafiki 5322 MB         Dedykowana pamięć grafiki 2560 MB         Dedykowana pamięć systemowa 0 MB         Współużytkowana pamięć systemowa 2762 MB   Wersja sterownika karty wideo 8.982.6.0   Rozdzielczość monitora podstawowego 1280x1024   Wersja programu DirectX DirectX 11 lub nowszy Sieć     Karta sieciowa Realtek PCIe FE Family Controller   Karta sieciowa Ralink RT3290 802.11bgn Wi-Fi Adapter   Karta sieciowa Karta Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter   Karta sieciowa Urządzenie Bluetooth (sieć osobista) + dodatkowa karta (hybrid) AMD Radeon 7600M

post-260757-0-26444700-1402221864_thumb.

“Hp cooling FAN not detected 90B”. Prawdopodobnie masz uszkodzony bądź odłączony wentylator… To dlatego wszystko po chwili ci muli. Rozbierz laptopa i poszukaj wentrylatora. Jeśli jest odłączony, podłącz go w odpowiednie miejsce(nie wiem gdzie, nie znam się na laptopach HP), a jeśli jest podłączony, to prawdopodobnie jest uszkodzony. Tyle z mojej strony, więcej nie mogę pomóc. I nie włączaj go, aż go naprawisz, bo go usmażysz :slight_smile:

 

wr00bel, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Można zamknąć “dadziok” udzielił mi informacji, dziekuję!

I prawdopodobnie dysk też masz uszkodzony.

 

Serwis