Problem z chłodzeniem,wydajnością

Witam.Miałem już kilka takich tematów ale wymieniłem kartę graficzną i zdziwiło mnie to ,że gdy gram w Battlefield 3 to np: tekstury się dość mozolnie doczytują,czasami mam troszkę dziwne tekstury np rozciągnięte w oddali które dopiero potem się pojawiają.Podejrzewam że to przez słaby zasilacz ponieważ też spadła mi szybkość procesora oraz komputer się troszkę grzeje. :twisted:

Mój sprzęt:

Zasilacz-Modercom 480W

Karta Graficzna-MSI Radeon 6850

RAM-4 GB kingston

Procesor-Intel Core i5-760 2.80ghz

Proszę o szybką odpowiedz i jeśli to naprawdę wina zasilacza to prosiłbym jeszcze o wskazanie odpowiedniego modelu do kupna(w miarę taniego).Z góry dzięki

Na jakich ustawieniach grasz i ile vramu ma ta grafika?

dizel2023 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Gram nawet na Ultra,0% zacinek ale nawet na niskich problem z doczytywaniem tekstur się pojawia.Byłem w sklepie gdzie kupiłem kartę graficzną koleś powiedział,że przegrzewanie może zależeć od chłodzenia.Karta graficzna ma 1024MB GDDR 5

Z jaką rozdzielczością grasz? AA włączone na ile? Odpal np. GPU-z przejdź do zakładki z temperaturami i daj tam na temp. grafiki aby pokazywało MAX temp. po czym pograj z 40min nie wyłączając programu (niech działa w tle). Odczytaj temp. grafiki i powiedz ile wynosiła. Odkurz również komputer od środka i sprawdź czy jakieś kable nie blokują wiatraczków.

Dodane 19.05.2012 (So) 13:46

Jakbyś nie wiedział to zakładka Sensors GPU Temperature rozwijasz to i Show Highest Reading

Na grę z nieważne jaką rozdzielczością to bez znaczenia bo na każdej mam ten sam problem.Co do tempteratur to procesor po grze ma jakieś 77C,karta graczina normalnie 35-45.Odkurzyłem od środka nic tam nie ma,problem wciąż występuje.Zdiołem obudowę komputera i temperatury są lepsze 65-70(w czasie grania) ale problem nie zniknął.

Sterowniki najnowsze? Spróbuj zreinstalować grę.

Stery najnowsze,przeinstalowywałem nic nie dawało,czy to nie wina chłodzenia albo zasilacza ?

Najlepiej jeśli możesz to pożycz od kumpla jakiś mocny zasilacz i zobaczysz… Bo jeśli nie to wywalisz kasiorę w błoto…

Procesor trochę za gorący. Intel przewiduję dla niego max 72°C, a co do ultra i tylko 1024MB vramu to trochę za mało.

Ja na swoim GTX570 mam 1280MB is na ultra sobie nie mogę pozwolić ponieważ potrafi trochę grę spowolnić podczas szybkiego obracania się bo ładuję tekstury. Znajoma ma HD6950 z 2GB vram i nie ma problemu z doładowywaniem się tekstur na Ultra, ale oczywiście FPS trochę mniejszy.

Grając na Ustawieniach takich pomiędzy High a Ultra mam zajęty cały vram.

Co do normalnego ramu to na dzisiejsze czasy też masz go bardzo mało. Dużo osób ma właśnie dziwne problemy z BF3 gdy ma 4GB. Ja sam gdy jeszcze miałem 6GB to zdarzało się że gra potrafiła wywalić do pulpitu jak się RAM zapełnił. Obecnie mam 12GB i śmiga aż miło ale 8GB powinno być na styk.

Ogólnie to pierwsze za co bym się wziął to ochłodzić trochę tego procka. Już nawet nie dla samego BF3 ale ogólnie ponieważ 77°C to dużo.

Chodziło Ci (w tym pierwszym) o procek normalny czy graficzny?

Normalny

Dodane 20.05.2012 (N) 18:58

ProTofik możesz mi poradzić(najlepiej link)jakieś dobre chłodzenie ? albo ktoś innny ?

Poszukaj tematów z listą polecanych schładzaczy. W google wpiszesz i pewnie pewno takich wyskoczy.

A jakim programem sprawdzałeś temp. procesora?

PS: Zobacz jeszcze jeśli możesz na jakimś mocniejszym zasilaczu…

Ok jak sprawdze napiszę.

Dodane 22.05.2012 (Wt) 8:38

Broblem nie zniknął ale mam pytanie: Co najlepiej dokupić lepszego aby zwiększyć wydajnosć Battlefield 3 ? Prosiłbym o model i o linka najlepiej.Pozdro

Spróbuj jeszcze pożyczyć od kumpla kartę graf.