Problem z chłodzeniem?

Witajcie mam problem z chłodzeniem tzn jak właczam gre to słychać(buczy głośniej wydaje mi sie ze słaby wiatrak) czuć wzrost temperatury. np. Battlefield 3 gram troche to zaczyna sie komp grzać i grzeje sie obudowa z jednej strony.

Podam moje parametry morze wam pomorze w tych rozmysleniach

Procesor AMD Phenom II X4 960T

Graficzna NVIDIA GeForce GTX 560

Zasilacz CHIEFTEC CTG-500-80P

Płyta Asus M5A78L-M LX

Buczenie przy tej karcie GFX jest normalne, GTX 560 w zależności od producenta i wersji karty osiąga od 60 do 90 stopni C. Sprawdź ręką czy nie grzeje się zasilacz, może być nieco za słaby a ściślej jedna z linii może być mocno obciążona. Platforma z tą grafiką potrafi osiągać w zależności od pozostałych podzespołów między 370W a 550W poboru prądu. Zawsze możesz dołożyć dodatkowy wiatrak na bok obudowy. W nowszych konstrukcjach są z boku dwie kratki, wlot na procesor i karty. W tym drugim można przy odrobinie zachodu zamontować całkiem pokaźny wiatraczek.

Z poborem prądu to się zapędziłeś ( 550w chyba w sli )

Musher_9 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jak sprawdzisz to napisz,

OT - kosz.

Nie wiem co syczy i buczy - jeżeli masz BOX-owe chłodzenie to może ten od procesora buczeć, ogólnie niezły badziew to jest i jeżeli ktoś odrobinę zwraca uwagę na hałas, który wydaje komputer - warto wymienić chociażby na najtańszego Spartana HE912LT (albo wyżej, coś innego, żeby można było kręcić, np. Contac 29 BP). Może hałasować karta graficzna, która może mieć badziewne chłodzenie (zależy od wersji), lub też wentylator w zasilaczu - mógł się po prostu zestarzeć, albo ulec jakieś usterce i wtedy jedynie fanswap pomoże. Najlepiej sprawdzić przykładając ucho podczas obciążenia do każdego elementu i nasłuchać, co tak hałasuje.

Wybaczcie ze nie dałem odpowiedzi ale miałem mały problem.Jeżli chodzi o grzanie zasilacya to robi sie on troche ciepły.Chłodzenie bede wymieniał bo nawet kolega mi mowił zebym sobei wymienił bo boxowe od producenta słabe.Ale mianowicie mam pytanie czy moga byc jakies konsekwencje tak słabego zasilacza ? bo ten komputer mam zaledwie 2 tygodnie